Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elrepült a ninfapapagájom és...

Elrepült a ninfapapagájom és nem tudjuk vissza csalogatni mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy párban tartott ninfapapagájombol a nöstény kirepült a kalitkábol mikor megnéztük a tojásokat ez szabadban történt bántani nem akartuk de sehogy nem jön vissza.Nagyon szeretjük ezért kérlek segítsetek az ötleteitekkel.
2009. szept. 22. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kint volt, vagy bent volt? Már mint a kalitkája. A baj az, hogy ö a kalitkáját soha nem látta kívülröl így nem tudja hova kell vissza mennie, pl ha ablakon keresztül ment ki soha nem tudja melyik ablak volt az övé. Ha ott van a közelben, akkor tegyétek ki a kalitkát (elöbb tegyétek át a párját egy másik kalitkába) és tegyetek bele sok sok finom ennivalót. lehet arra oda megy, de olyan helyre ahol a macska nem tudja elérni. A másik pedig, hogy egy nagy hálót rádobtok.
2009. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt már mi is probáltuk hogy telerakjuk a kalitkát finom kajávál de nem jött itt ül két utcával arrébb.A párja is hivogatja de nem akar hazajönni.A hálot meg sosem sikeerül rádobni mert mire odaérne a hálo kirepül alóla.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. szept. 23. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress a környéken olyant, aki tapasztalt madaras, tenyésztő, esetleg állatkert, ha van arrafelé, hátha tudnak segíteni.
2009. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Saját tapasztalat:


Nekem már többször is megtörtént, hogy elszállt a nimfapapagájom. Szinte biztos, hogy soha többet nem tudjátok befogni. Mivel nagyon szeret repülni a magasban és elég hamar meg is tanulja. Kis időn belül visszavadul és már csak a hangját hallhatjátok.

De semmi esélye nincs, hogy sokáig éljen. ha nyáron nem is pusztul el, télen biztosan megtörténik, mivel nem tudja, hogy hol talál kaját magának. A fagy is nehezíti az életét, mivel egyedül van és nem tud összebújni a párjával.

De egy ragadozómadár is megfoghatja, mivel még sosem kellett menekülnie, ezért nem tudja, hogy milyen veszélyek várnak rá.

Esetleg legyengülve valahol megfoghatják és, ha jóindulatú, akkor visszaadják.


Nekem az összes elrepült nimfám eltűnt, sosem láttam többé.


Viszont a hullámos papagájok mindig visszatértek és mivel kézhez voltak szoktatva mindig sikerült megfognom őket.

Egy hátránya volt, hogy kint voltak. hiába sikerült megfognom az egyiket, valami mérgező anyagot megevett a napok alatt és két nap múlva, hogy újra a ketrecben volt holtan találtam egyik reggel.


Később a tapasztalatok alapján nagyon óvatosan bántam a kalitka kinyitásával, vagy az odúba való nézegetéssel, mert sosem lehet tudni...

2009. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Háth sajnálni..sok mindent nem lehet. 10 éve tartok papagájokat, köztük nimfákat is. Kézzel nevelt madaram egyszer rászállt anyum hátára, tél volt, kabátban volt, nem érezte. Mikor kijött a madárházból sutty elrepült. Két kör után elment, olyan szintem lesz@rta hogy másfél hónapig a szobámban bagyusgattam, és 3 óránként etettem, hogy ihaj. Vissza se nézett. Aztán két év múlva, mikor már szinte biztosak voltunk, hogy a kis mocsok elpusztult,egy 20 km-re lévő faluból jöttek, hogy fogtak, egy nagyon szép sárga madarat, kellene neki egy pár. Mondják hogy van a lábán egy gyűrű az miért. Néézem az én gyűrű, az én madaram!!! A kis huncut, hogy hogyan vészelt át két telet, meg hogyan mit evett:D de imádom, elcseréltem, és azóta is nálam van. Igaz már vén kecske:D de volt szaporulata is, és meglepő , hogy a tesója mennyire ragaszkodik hozzá. Tuti hogy felismerte. Okosak az állatok:D

Na ezt csak úgy megosztottam:D ilyen is van.

Mondjuk szerintem az hogy a tojásokról repült el, lehet visszacsalja...az ösztönök, de a szabadság öröme mindent el tud feledtetni vele..

Hullámosok nekem is visszajöttek, meg az el is fárad hamar, meg tudtam fogni.

Pintyek egyszerre egy fészekalj repült ki. De a szülők olyan hevesen hívogatták őket, h észre sem vették amikor megfogtam őket:P

élmény van rengeteg:D

Sok sikert, majd infót hogy visszajött e oksi? (:

2009. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egy hullámos egyszer kirepült tőlünk, és visszajött, miután tett egy kört a környéken. Pedig Budapesten egy panel 9. emeletén lakunk. :-)


Ügyesen kell szoktatni, nevelni. Pár hónapos ismeretség egy madárnak se ad okot a hűségre. :-) Régibb esetén visszarepül, ha jó helye volt.

2009. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszi az infokat de a madarunkat már befogták, és képzeljétek letagaddta azt hogy befogta.Azt mondta hogy állatkereskedésben vette pedig biztos hogy a mienk volt mert a him felismerte.Tényleg nagyon értelmesek.

Lenne egy kérdésem ha tudtok válaszoljatok rá oké!?

Ha a himnek veszek egy másik nőstényt akkor bántani fogja?

2009. okt. 1. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Aztán lehet. Pasi:D érted sosem tudhatod h reagál. Ha tetszik neki akkor megciceréli, és elfogafja, ha nem akkor lehet, h csípkedi. DE a Hímek ált. örülnek a tojóknak. Próba cseresznye:)

de milyen ganajok, miért nem mondtad, h adsz érte kis pénzt. MEg h tudod h ez a madár beteg meg ííí meg úúú aztán összesz@rják magukat visszaadják. Ilyen embereket fejbe kéne rugdalni, h nem adják vissza a madaradat. Vegyen magának ha annyira kell neki. Idióta:@

2009. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eléggé szemetek, hogy nem adták vissza! Legszívesebben fejbe vágnám az ilyen embert egy lapáttal!


Tényleg mondhattad volna neki, hogy amiért visszaadja kap egy madarat majd a szaporulatból, de így menjen a p...ba!


Szóval a hímedhez nyugodtan tehetsz egy másik madarat! Kevés az esélye annak, hogy nem fognak egymásnak tetszeni, de előfordul néha!


Gyere fel az www.idre.hu-ra és ott mindenre választ kaphatsz a papagájokkal kapcsolatban!

2009. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!