Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel tudom elősegíteni a...

Mivel tudom elősegíteni a hullámos papagájaim szaporodását?

Figyelt kérdés
14 éves fejjel elhatároztam, hogy elkezdem ezen csodás tollas élőlények szaporítását, nem feltétlenül azért mert van benne üzlet is hanem azért mert elbűvölnek ezek a madárkák.Már régebb óta vannak papagájaink, már volt hogy 1 hetes korától kézzel kellet nevelnem 3 kis kecskepapagájt, de akkor még nem volt tervben a tényleges szaporítás.Előbb kisebb fajokkal kezdeném, hullámos nimfa igaz lehet, hogy fognak hozni hozzám 1 pár kis sanyit is.Ha túl sok lenne az eladásról tudok gondoskodni mert a falunkban két komolyabb tenyésztő is található akik már jákókkal, kakadukkal és arákkal is foglalkoznak, mind a ketten felajánlották segítségüket.Ha tudtok légyszives segítsetek.
2013. ápr. 23. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérd meg valamelyik tenyésztőt a faludban, hogy segítsen. Jobb mentorokat nem is kívánhatnál :) Szerintem ők elmagyaráznak mindent.


Amire azért figyelj, hogy ne génhulladék hullámoskat tenyéssz.


Valamint ha ajánlhatom genetika - örökléstan, ennek olvass utána.


Dr. Anker Alfonz "A repülő keresztrejtvény" (azthiszem ez a könyv címe) első 78 oldala tökéletesen és érthetően összefoglalja az örökléstan alapjait.


Ha tudsz angolul [link]

itt olvashatsz bővebben a hullámosok színeiről, mutációiról, mi hogyan öröklődik.


Maga a hulik szaporítása nem nagy cucc. Szerzel 2-3 tenyész érett párt (10-12 hónapos hullámos). Eteted őket tojásos lágy eleséggel, kis E vitamin, kalcium pótlás és már költenek is.


Csak tényleg arra figyelj, hogy ne eszetlen szaporításba kezdj bele, hanem ésszel csináld. Kérj segítséget a megfelelő tenyészpárok beszerzésében mindenképpen.

2013. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Most van egy pár nagyon szép darab hullámosom, a mai nap vettem észre hogy kukucskálnak az odú felé.Az nem baj, ha nimfa odú van nekik felrakva?Már csak azért is azt hagytam, mert abban a későbbiek sorén jobban elférnek.Egyébként ha beindulna a gépezet, nagyon mag 3 költést engednék, de azt is úgy hogy a második után szünet.A segítség kéréssel meg fogok élni, úgyis mostanában fognak hozni egy párt a fiatal szelíd hulimnak.
2013. ápr. 23. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!