Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kislibák nevelése? HELP

Kislibák nevelése? HELP

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma hoztunk 2 kislibát 2 naposakat,és nem tudom hogy mi kell nekik.Furészpor van alattuk,kapnak ilyen kevert ételt ami baromfiaknak van vagy valami ilyesmi,és kb 2 órája vannak itt de ha el merek távolodni a ketrectol azonnal orult sipákolásba kezdenek.Ha visszamegyek megnyugodnak.Arra lennék kíváncsi hogy kell e a kislibáknak infralámpa,és ha igen akkor milyen homérsékleten kell legyenek,susse e oket a nap.Most benn vannaka házban.Máris za anyjuknak tekintenek engem?Mindent tudni szeretnék a libnevelésrol.Mire van szukséguk még?(vizuk is van)

Udv.


2013. ápr. 25. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

szia!


Kiskoromban rengeteg libát felneveltem.


Az első fontos dolog, hogy valahonnan szerezned kell friss csalánt. Azt fel kell csíkozni, (minden etetéshez frissen), ahhoz megy darált kukorica, víz, meg esetleg táp. A tápról boltban érdeklődj (takarmánybolt)! Azt kell összegyúrni ilyen masszává, és azt kell adni nekik. Azt is érdeklődd meg, hogy hányszor, mert már nem emlékszem rá. (jó 20 éve neveltem libát utoljára :))


Amíg pihések, úgy add a vizet nekik, hogy ne tudjanak belemászni. Egy csirkeitató megfelelő lehet rá. Amellett ki lehet őket engedni a friss fűre is, hadd csipegessenek!


Infralámpa nem árthat éjszakára, de ne lógasd nagyon feléjük, különben meg összebújnak. Legyen nekik árnyék is, nap is, hadd válasszanak ők! (mi úgyse tudjuk, épp mi a jó nekik.


Amúgy annyira meg tudnak szelídülni, én 10 éves korom körül neveltem libákat nagymamámnál, de sipákolva jöttek elém még felnőtt korukban is, és a nyakuknál fogva húztam őket magamhoz, a gúnárok is hagyták, hogy "nyúzzam" őket. Vittem őket repülni is, egy egész utcát képesek voltak repülni, én meg mehettem utánuk :)). Megismertek mindig :). Nagyon szerettem őket.

2013. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszodat.Adtam nekik vizet tálban mert másom incs de folyton benne vannak,Ez mért van?Árt nekik?Adtam nekik fuvet,meg takarmányt darált kukorica,buza árpa.Ez így jó?
2013. ápr. 25. 15:43
 3/7 A kérdező kommentje:
A ksilibáim folyton csipognak és nem tudom mirét?Nit jeleznek ezzel?Éhesek szomjasak vagymi?Vag ycsak úyg?
2013. ápr. 25. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy belemásszanak, mert éjjel hideg van, és megfáznak! Olyanba adj nekik inni, amibe nem férnek bele.


Azért csipognak, mert libák. csipogni is fognak :)) Még nagy korukban is csipogó hangokat adnak ki (többek között persze). Én nagyon szeretem a hangjukat személy szerint.

2013. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó a takarmány persze. A csalán immun erősítésnek kell, nem azon nőnek fel. Néha adj nekik, ha találsz.
2013. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyelore még belemászhatnak a vízbe mert bent alusznak a házban.:)Koszonom a válaszokat.
2013. ápr. 29. 18:21
 7/7 anonim válasza:

Szia!

A libák nagyon szeretik a zöldet (nem is kell nekik nagyon más, ha az van) . Ha csak teheted legeltesd őket. Inkább zöldet egyenek, jó nekik a saláta, a gyermekláncfű(csormó, pitypang, csorbóka)levele, és természetesen a csalán levél is. Nálam szívesen legelik az udvaron a füvet, már 2-3 naposan kiteszem őket, ha jó idő van. Ha azt látod, hogy nagyon bújnak össze, és nagyon csipognak, akkor fáznak, ilyenkor tedd őket meleg helyre.

2014. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!