Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elpusztult az egyik hullámos...

Elpusztult az egyik hullámos papagájom. Mi legyen a másikkal?

Figyelt kérdés
Mikor tegyek mellé másikat? 3 hónapig volt egyedül, 2 hetet voltak ketten. Mennyi ideig legyen egyedül? Mennyire viseli meg a társa elvesztése?
2013. ápr. 26. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mióta van ismét egyedül?

Lehet hogy azt tenném, hogy kalitkástól elvinném egy olyan kereskedésbe, ahol árulnak ilyen papagájokat, és ha érdeklődést mutatna a többi iránt, akkor vennék neki.

Szakkönyvek mit írnak?

2013. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb egy órája van egyedül.

Amikor kivettük tőle, még élt, de már nagyon gyenge volt. Hogy elpusztult, azt nem látta, mert letakartuk.

2013. ápr. 26. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Én beraknám neki, mert egyébként azt gondolhatja, hogy visszajön, és visszavárja, mert úgy tudom, hogy hűségesek, és általában egy életre választanak maguknak párt.

Ha látja, hogy ott van mellette, de nem mozdul, hiába is próbálgatja "életre-kelteni", pár óra alatt rájön, hogy vége. Akkor majd meggyászolja, és előbb-utóbb készen áll egy új társra.

Szerintem ez még minimum hetekig nem fog bekövetkezni, ne erőltesd, ne siettesd, adj neki időt!

2013. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne zavard össze szegényt a kalitkás állatkereskedéses módszerrel, mert úgysem tudod majd eldönteni, hogy mire miért úgy reagál a madárka.

A párját inkább temesd el. Nekem nem egy életre választottak párt, ha többen voltak és ha a pár egyik tagja elpusztult, akkor egy idő után új udvarló akadt a többiek között.

Most még keresni fogja és egyedül érzi majd magát. Én azt mondom, ha lehetőséged van rá és két kalitkád van, akkor vásárolj egy fiatal példányt lehetőleg az ellenkező nemből és ha még nem is egyből teszed össze őket, de a kalitka legyen egymás közelében, hogy hallják egymást és lássák is. Közelebb-közelebb-közelebb, majd amikor úgy érzed, pár nap vagy hét múlva összeengedheted őket.

2013. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem fogom hurcolászni kereskedésbe.

Az elpusztult madarat se tettem be mellé, jobb így szerintem, hogy nem látta. Amúgy nem alkottak egy párt, 2 fiú papagájról van szó, és még nem is ivarérettek.

Mostmár egy lányt fogok mellé venni, csak a kérdés, hogy mikor. Jobb minél hamarabb, vagy mennyit várjak vele?

2013. ápr. 26. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
A hétvégét várd ki, te is egy kicsit "gyászolsz" és átérzed, hogy nem futószalagszerűen szerzed be a madárkát. Jövő hét elején szerintem már próbálkozhatsz.
2013. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!