Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj ihat teát?

Papagáj ihat teát?

Figyelt kérdés
mert az enyém nagyon szereti és lehet neki adni?nem lesz tölle semmi baja?

2013. máj. 7. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyon szereti akkor valószínűleg nem ma kezdte a teadélutánt. Kicsit természetellenesnek hangzik teát itatni a papagájjal, főleg ha a tea még ízesítve is van. Nem kell annak a szegény madárkának a tea, ha elég zöldet fogyaszt a napi egy két korty vízen kívül többet nem igényel a madár (nem hogy teát). Valószínűleg az íze miatt issza a teát. Ez olyan, hogy sajnos több helyen szokás a papagájt a mama kedvenceként tartani és sokan hagyják, hogy az ebédek alkalmával akár húst!! is csipegethet a madárka. Ezek emésztésére nincs berendezkedve a gyomra, mégis valamiért csipkedi a húst is (így gondolhatnánk hogy a madárka szereti a húst).
2013. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ivilicious ***** válasza:
made my day:D szerintem semmi baja nem lesz,csak ha cukros a tea,akkor annyira ne itasd vele gyakran
2013. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem h nagy baj,ha néha adsz neki,de ahogy az előttem szóló már leírta,nem igazán kéne.ha viszont mégis teával itatod,akkor ne legyen a keverékben mesterséges édesítő/cukorpótló,mert nem tudni h az h hat a madár szervezetére.
2013. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg olyat, aminek nem nagyon magas a koffeintartalma, mert aztán pörögni fog a tarkóján :)
2013. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem szoktam vele teát itatni még csak egyszer ivott de akkor is elég nehezen tudtam leszedni a pohárról elég önfejü és akaratos madaram van(nem ilyen kis mazsola méretű hullámos vagy nimfa).egyépként meg általában amikor tudok mindig figyelek hogy ne egyen semmi olyat amit nem lenne szabad.

Amúgy kedves 1. nem értem miről beszélsz, egy papagájnak kell húst adni minimum hetente.

2013. máj. 7. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell húst adni hetente. Fehérjét kell adni, ami lehet hús is. Szerintem így kicsit közelebb állunk az igazsághoz. Talán jobban jársz reszelt tojással, esetleg túróval, vagy lisztkukaccal.
2013. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom :) papagájsütit is szoktam neki sütni.Azzal, hogy azt írtam hogy kell azt akartam kifejezni, hogy húsra is szükségük van és nem értem, hogy mért írta úgy mintha nagy bűn lenne papaájnak husit adni.
2013. máj. 7. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:

A húsos témára visszautalva:

Bíró Sándor 1989. Budapest, Papagáj ÁBÉCÉ - A hullámos papagáj, Gondolat Kiadó - Lektorálta: Schmidt Egon


"Végül nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy igen sok gazda - sőt olykor az egész család - saját ételével kedveskedik a papagájnak. Így pl. sok madár kap rendszeresen süteményt és húst, főtt tésztát és ki tudja, miféle ételeket még. Korántsem ritka látvány a család tányérjáról csipegető papagáj! Pedig túl azon, hogy az ilyen közös étkezés egyáltalán nem higiénikus, sőt adott esetben veszélyes is lehet a családra, ez a dolog többféle papagájbajt is okozhat. A hasmenéssel, emésztési zavarokkal járó csemegézés a hibás tollképződésen kívül egyéb anyagcserezavart is előidézhet.

A kimondottan magevő hullámos papagájnak nincs berendezkedve a szervezete a hús megemésztésére és feldolgozására. A nem tökéletesen lebomló hús vagy zsír többféle káros anyagot hagy maga után, amellyel a hullámos papagáj szervezete nem tud megbirkózni. És ki tudja, meddig bírja ezt? Sok papagáj érthetetlen korai elhullása mögött gyakran húzódhat meg az ember asztalának ártalma"


Ebből a kis könyvecskéből merészeltem megírni a Neked adott válaszomat. Bár látom előre a reakciót: Nekem nem hullámos papagájom van...

2013. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!