Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájt lehet megtanít...

Melyik papagájt lehet megtanítani beszélni?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy állatkereskedésbe voltak még előttem így én nézegettem a madarakat. Csörgött a telefonom -ilyen gagyi csörgés volt beállítva "az anyád vagyok vedd fel" -és a papagáj visszamondta-plusz amit beszélgettem abból is szavakat ismételgetett. Viccesen hangzott az eladó is mosolygott. Mennyi időbe telik egy madarat megtanítani beszélni?
2013. máj. 7. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok türelemre és kitartásra van szükség. Persze függ a madár fajtájától is, hogy mennyire fogékony az utánzásra, vagy hogy többen vannak-e vagy nem. Szerintem, (kövezzetek meg a nem így van de ne off-oljatok :D )ha a papagáj egyedül van akkor sokkal jobban és gyorsabban megtanulja az emberi beszédet és a tárgyak csörgését utánozni.

Ami nagy bravúros az a jákó papagáj. Hallottam már nimfát is, de annak nagyon szegényes a szókincse.

Biztos van több is amiket a következő kommentelők sorolnak majd. Azt hiszem a nagy sándor papit is be lehet tanítani.

2013. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. máj. 7. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

minden fajbl a hímek fogékonyabbak. Itt van pár fajta, ár és beszédkészség szerinti növekvő sorrendben:

hullámos, nimfa, pyrrhurár (í komplett nem), laposfarkú papagájok, aratingák, szenegáli papagájok, kissándor, vörösszárnyú papagáj, lórik, nagysándor-, szikla-, király-, és asmazonpapagájok. A legtutibb a jákó és a kongó.

2013. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!