Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam tegnap egy felnőtt...

Találtam tegnap egy felnőtt fecskét. Mivel etessem, hogyan?

Figyelt kérdés
Nekicsapódott egy üveg ablaknak. Ha felemelem repked egy kicsit de aztán a földreereszkedik. A szárnyán elváltozást nem látok, a fejét üthette be. Azt olvastam,hogy nem eszi meg ha csak elé rakok valamit, úgy kell megtömni. Hogyan? Mivel? Nem lehet esetleg beadni valahová ahol értenek hozzá? Veszprémi vagyok.

2013. máj. 9. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk pár éve volt olyan, hogy találtunk 2 kisfecskét, akik kiestek a fészekbol, pár méterre toluk pedig az anyukáját, holtan. mivel még picik voltak, mi vizes csibetápot adtunk nekik, és olyan orvosi fecskendovel vagy mi a neve, adtuk be nekik a kaját. egy ciposdobozba raktunk nekik forgácsot, és mikor már nagyobbak lettek, elmentek :) kukoricadarát, vagy naposcsibetápot kell beáztatni, és azt adhatsz neki. a mieink megették késobb már a legyeket is.
2013. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyi állatmentő szervezet? Van madárkórház, de a Hortobágyon, úgy tudom. Egyébként csipesszel próbáld megetetni úgy, hogy a csőre elé tartod a rovart, mintha fióka lenne, hátha beválik.
2013. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy remek cikk. Egyébként nem kell messzire menned, ott a Veszprémi állatkert, csak befogadják ha beviszed. Sok sikert!

2013. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kecskét olvastam -.-


A Madártani intézetet hívd fel, vagy a Veszprémi Állatkertet, segítenek!

2013. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

MME-nek írtam email-t, hogy az állatkert befogadná-e vagy mit tegyek vele. Egyelőre nincs válasz.

Szóval úgy teszek. :)Felhívom az állatkertet, ha pedig nem tudnak ma segíteni, megpróbálkozom a csibetáppal.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 9. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
iiigen az kimaradt a válaszomból, hogy hívj fel állatvédoket, én arra koncentráltam, hogy ADDIG mit tegyél :D majd megírhatnád hogy ment ;D
2013. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az állatkert nem fogadta be. Megkaptam a balatonfelvidéki nemzeti park egyik emberének a számát. Ő épp Zalába tartott. Ezért megkaptam az egyik munkatársáét. Ő nem ért rá. Na de a harmadik! :) Szóval sikeres volt a művelet. Most voltak itt érte. Azt mondták életképes csak nagyon le van fogyva. Helyre fog jönni. A nemzeti parkban lábadozik majd. :)

Köszönöm még egyszer a segítséget!

2013. máj. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!