Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak ilyen családcentriku...

A madarak ilyen családcentrikusak?

Figyelt kérdés
Bocsi, nem tudtam jobban megfogalmazni. :P Szóval elég sok közepes méretű fenyő van az udvarunkba, az egyikre fészket rakott egy rigó, 2 fióka lett, már szépen fejlődnek. Azt vettem észre, hogy nem hogy néha-néha, de javarészt egy hím rigó eteti őket. Mert ha jól tudom a szürke a nő, a fekete a férfi. Ennyire beszállnak a fiókák gondozásába a fiú madarak? Ő lehet az apa? Az anyát napok óta nem láttam, mert a fiú hordja nekik a kaját. Vajon lelépett vagy meghalt? Más madárfajoknál is segít az apa? Annyira helyesek, imádom őket nézni ablakon keresztül.
2013. máj. 10. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ugyanaz, de nekem vannak nimfapapagájaim. Ott is többet ül a fiú a tojásokon mint a lány, és a fiókákat is mind a ketten etetik.
2013. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk régebben fecskék laktak. Mindkét szülő etette a fiókákat, együtt gondoskodtak róluk.
2013. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tojásokon csak az anya ült. Eleinte mindkettő etette őket, sőt az anya többet, de most napok óta csak az apukát látom. Aggódom, bár már elég nagyok a gyerekek.
2013. máj. 10. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok madárnál együtt nevelik a szülők a csemetéket.
2013. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!