Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár ez, ami minden...

Milyen madár ez, ami minden erdőben, parkban énekel, mintha fütyülne, többféle hangmagasságban?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna egy videót vagy egyebet linkelni ahol a hangok is hallatszanak, akkor meg tudnék róla győzödni...

2013. máj. 10. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátposzáta (élesebb a hangja, mint a feketerigóé).

Vagy a tyutyutyu lulu-ra és csattogásra gondolsz? Az a fülemüle.

[link]


[link]

2013. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat. Azt hiszem fülemüle lehet. Nagyon dallamosan énekel, erős telt hangon és szinte mindenhol ahol nyárfák vannak, meg erdőkben stb. Csak sosem érdekelt különösebben hogy milyen madár, vagyis nem figyeltem rá annyira
2013. máj. 16. 20:53
 5/6 A kérdező kommentje:

Rájöttem már hogy milyen madár, sárgarigó. Eddig még nem is láttam, de mostanában párszor igen (bár nem voltam biztos ennek ellenére hogy az a madár sárgarigó), viszont most véletlenül miközben egy másik madarat kerestem, meghallgattam a hangját:


http://www.youtube.com/watch?v=yrFgePFc6Tg


http://www.youtube.com/watch?v=nzE2cPc_VPw


Mostanában láttam párszor repülni eg sárgás-zöldes madarat, de nem tudtam mi az, csak gyanítottam hogy sárgarigó, de nem pont olyanok voltak mint a videóban. Lehet hogy tojók voltak, vagy ilyesmi. Mindenesetre ezt a hangot lehet hallani szinte akárhol, csak a természetben szebben szól.

2013. jún. 6. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
A sárgarigó (aranymálinkó) azt énekli: huncut a bíró, vagy kell-e dió fiú? A hím gyönyörű aranysárga, a szárnya fekete, a tojó zöldes színű és piros a szeme. A sréééék kiáltást is gyakran hallani, a kirepült fiatalokat odavezetik a legközelebbi fehéreperfához és degeszre eszik magukat.
2013. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!