Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legnagyobb sasfaj a...

Melyik a legnagyobb sasfaj a világon és mekkora terhet tud a levegőbe emelni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A réti sas (halászsas, tavi sas, bese) nemcsak hazánk legnagyobb termetű ragadozó madara, hanem Európában is a legnagyobb sasfaj (testmérete: 68–90 cm; a tojó jóval nagyobb a hímnél). Télre sem költözik el tőlünk. Az erdő rejtett részén, magas fákra rakja fészkét, ami az évek múlásával egyre nagyobb és nagyobb lesz (akár két méter átmérőjű és vastagságú is lehet), mert régi fészkét évről-évre újra kibéleli. Egy-két fiókát költ: márciusban 2–3 tojást rak, legalább egy hónapig kotlik, ha költés közben háborgatják, elhagyja fészkét, s fiókái elpusztulnak. Ezért a fészkelés időszakában nem szabad megzavarni. Alvóhelye általában a fészek közelében lévő fa, amit naponta felkeres. Gyakran láthatunk több réti sast együtt a magasban nyugodtan, szinte szárnymozdítás nélkül keringeni. A táplálékát jelentő halakat, vízi madarakat, kisebb emlősöket suhogó lecsapással kapja el, kedveli a dögöket is. A Gemenci-erdőben alig 10 pár él. Értéke egy-millió forint.
2009. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

itt találsz infót a sasokról is.

[link]

2009. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a szirti sas a legnagyobb (Aquila chrysaetos).

Hogy mekkora terhet tud felemelni? Fogalmam sincs, de egy kölyökbárányt sztem tuti fel tud. Azt mindenesetre tudom, hogy Mongoóliában farkasokra vadásznak vele: és nem sokat szarozik, rárepül és egyetlen szorítással eltöri a gerincét. Szóval elég erőteljes madár.

2009. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, mennyire sas fajta, de a harpiat tudom, h legnagyob, legalabis legfelelmeteseb. Őzet is kepes elvinni a mocsok...
2009. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TALALJ KI válasza:
A hárpia madár (szintén sas) ö a legnagyobb sas fajta a világon . tömege 4400-9000 gramm , szárny szélessége 180-210
2013. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A világ legnagyobb termetű sasfaja az óriásrétisas.


[link]

2016. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1. Óriás rétisas

2.Hárpia

3.Majomevő sas

4. Szirti sas

Ezek közül a szirtisas a legerősebb,fel tud emelni akár egy kifejlett őzet is(egy őz olyan 20-30 kg) !Oroszországban vadkamerával lefilmezték azt is,hogy egy 50 kg-os szikaszarvas tehenet őlt meg.Mongóliában KIFEJLETT szürke farkasra vadásznak vele és a farkasnak esélye sincs,ha harapni próbál rászorít a farkas szájára .Valóban eltörik a gerincét,SŐT(!) át is lyukaszthatja a farkas koponyáját a(!) 10-20 centis karmaival!Van arról videó is,hogy erősebb a óriás rétisasnál,annyira keményen harcolt a szirti ,hogy el is menekült (mármint a rétisas).

2018. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!