Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambra az alábbi dolgok...

Rezsőka kérdése:

A galambra az alábbi dolgok milyen hatással vannak? Ezalatt arra gondolok, hogy eheti, nem eheti, jó vagy esetleg nem. -kenyér, rizs, lucerna, lencse, mindenféle gyommagvak.

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A kenyeret azért nem adják, mert a begyében megdagad és belehalhat. Rizst szerintem megeszi,nincs baja tőle. A lucernát, és a gyommagvakat gond nélkül eheti, azokat kikapirgálják a földeken, stb.
2013. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 urkunde ***** válasza:

Kenyeret régebben adtak a galamboknak de manapság nem

szoktak.Tápértékét nézzük tele van szénhidráttal csak

hízik a galamb,ez nem cél senkinek szerintem.Valamint jó eséllyel megsavanyodik a begyben ami egészségügyi gondokat

okoz.A rizs és a lencse,ha már így rákérdezel gyorsan emészthető,magas tápanyag tartalmú takarmány.A prémium

galamb kaják szerves alkotó része.Mindkettőt etetem versenyszezonban.Lucerna és gyommagvak, ilyen irányú

igényeiket kielégítik ha a kertben szedegetnek.

Ismereteim szerint a rozs etetése nem javallott mert

szorulást okozhat.De ezt halottam nincs gyakorlati tapasztalatom.

2013. máj. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!