Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Attól még kikelnek a csibék a...

Attól még kikelnek a csibék a tojásból, hogy az tojásos lett?

Figyelt kérdés
Az a hülye kotló összetört egy tojást... és rászáradt néhány tojásra.
2013. máj. 16. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól még fog tudni lélegezni a tojás, de le fog az jönni róla szerintem idővel. Ha nagyon olyan lett picit megdörzyölheted, de csak finoman, hogy lehetőleg a vékony védőréteget annyira ne szedd le róla. Talán még jobb ha egy kis vízzel lelötykölöd, az majd úgyis megszárad.
2013. máj. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Persze, jön le róla napról napra. De a mamám is azt mondja, meg én is úgy tapasztaltam, hogyha lemosom a tojást (legyen akármilyen) nem lesz belőle csibe. Volt hogy mind tojásos lett és én meg lemostam, és egy se kelt ki belőle. A sáros tojásokat sem ostam le, és mind kikelt. Szóval akkor remélhetőleg ezek is kikelnek. :)
2013. máj. 17. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, közben utánanéztem és vízzel lemosni sem jó, akkor is megsérül rajta a védőréteg. Szóval a legjobb ha semmit sem csinálsz vele.
2013. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés! Hát már a nagy része lejött a tojásokról, mivel ak otló forgatja. Meg tettem neki vizet elé a ládába, úgy látszik napi kettőször nem volt neki elég, hogy letettem.
2013. máj. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!