Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj egyedül, vagy párban?

Papagáj egyedül, vagy párban?

Figyelt kérdés
Ne lőjetek le azonnal légyszi! Most csak elméleti szinten! Jelenleg épp nincs semmilyen állatom, és a közeljövőben nem is lesz, csak elméletben érdekel a Tapasztalatok és a Véleményetek.

2013. máj. 21. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A magányos hímpapagáj nagyon ragaszkodó tud lenni a gazdihoz, sokat kell vele foglalkozni, mert nagyon szereti a társaságot. Mienk mindig akkor volt a legélénkebb, ha vendégek voltak nálunk. Ha azt szeretnéd, hogy beszéljen, akkor is fontos, hogy magányos legyen. De gondolom, neki nem olyan kellemes, hogy ha évekig nem pározhat, nem udvarolhat. Nekünk egy műanyag papagáj és egy tükör volt beszerelve neki, azokkal is elbeszélgetett rendszeresen.
2013. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
papagájnak az a jó ha párban a te szemszögedből pedig optimálisabb ha egyedül. el kell dönteni hogy melyik a fontosabb...
2013. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Párban! Az enyém egyedül volt kb. 1 évig, és amikor hoztuk neki a társat (külön kalitkába kellett előbb rakni fertőzésveszélyek, meg amiatt hogy ne essenek egymásnak) majdnem megbolondult, hogy odamehessen hozzá. Én is nagyon sokat foglalkoztam vele, de más, ha a társaival lehet. Párban élő papagájok is sok örömet tudnak nyújtani a gazdinak.
2013. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat.
2013. máj. 21. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi ebben a kérdés? Még szép, hogy párban!
2013. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én így csináltam: lett egy hím papagájom, összebarátkoztunk, nagyon jó barátok lettünk, majd 3 hónappal később kapott társat. Előtte is boldog volt, sokat volt vele foglalkozva, játszott, puszit adott, közben megtanult beszélni, de amióta itt a másik hím, sokkal vidámabb, élénkebb, pedig azt hittem nem lehet fokozni. :) Engem ugyanúgy szeret, ugyanúgy jön, ad puszit, énekel, rámrepül. :)
2013. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval elfogadható kompromisszumnak tartjátok, ha kis időkülönbséggel érkezik egy otthonba két madár? Így nem is marad egyedül a papagáj, és könnyeben is szelídül, nem?
2013. máj. 23. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!