Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány hetesek általában a...

Hány hetesek általában a hullámosok az állatkereskedésben?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy hullámos papagájt, de nem tudom hogy hány hetesen adják kb el őket. Elég fiatalok, meg még tényleg látszik rajtuk hogy még picik.És állatkereskedésből is ugyan olyan mintha tenyésztőtől lett volna véve? Ugyanúgy szelídíthető, és könnyen kezessé válik? Csak állatkereskedés van a közelbe, szóval máshonnan nem tudok venni. Ja és még, hogy mit csinál a papagáj ha egészséges, mert már egyszer vettem beteg madarat csak akkor még kicsi voltam.Mászkál? Repdes? Csipog? stb..

2013. máj. 22. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kizárólag tenyésztőtől vegyél!

Állatkereskedésben hazudhatnak a korukkal kapcsolatban, rossz körülmények között élnek, drágábbak is. Ki tudja, hogy milyen betegségeket kaptak el egymástól. Mindenképpen tenyésztőtől vegyél fiatal madarat, megéri. :) Keress interneten tenyésztőket.

Egy hullámos papagáj egészségesen énekel, csipog, fürdik, eszik, rengeteget játszik, repked, ugrál... Látszik rajta, ha boldog. Ha csak egy helybe ül, felborzolja magát, lógatja a fejét, akkor baj van.

2013. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Én mint tenyésztő azt mondom, jobban jársz ha nem kisállatboltban veszed.

Árban is sokkal többe kerül (2-3 szorosa, mint tenyésztőnél.) és minőségben is rosszabbak. Röpde helyett kis koszos kalitkákba vannak bezsúfolva. Plussz a több szállítás, több streszt jelent nekik. (tenyésztő-> bolt-> vevő)


A koruk a boltban lehet 2hónapostól több évesig. A fiatal madarak abban különbörnek, hogy a csőrük vége fekete és a hullámmintájuk a csőrükig ér.


Így:

[link]



A szelídíthetőség nem attól függ, hogy hol veszed hanem attól, hogy milyen idős a madár.


Az egészséges madár élénken viselkedik, nem gubbaszt. Élénk, fürkésző a tekintete. A tollazata épp, fényes. A végbél nyílásnál nincsenek összeragadva a tollak.


Én azt ajánlom keress egy tenyésztőt, hullámos papagájt nagyon sokan tartanak, szinte minden településen.(Ha van állatkereskedés a közelben, akkor van tenyésztő is ahonnan beszerzi a madarakat.)

2013. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.! De az a baj hogy messziről hozzák a madarakat.
2013. máj. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!