Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit eszik egy vadkacsa fióka?

Mit eszik egy vadkacsa fióka?

Figyelt kérdés
Tegnap találtunk egyet és nem tudunk venni darát,mert nincs időnk elmenni.Addig is miket lehet,kell neki adni ezeken kívül?Kalapáccsal török kukoricát,búzát.Csipegetek füvet és főtt tojássárgáját adtam.Gilisztát eszik?

2013. máj. 22. 20:10
 1/9 anonim válasza:
Wikipédia szerint "Tápláléka változatos, főleg magvakat, növényi részeket, gerincteleneket, apró halakat és ebihalakat fogyaszt." Szóval a tojáson kívül eddig is jól csináltátok :) A helyett inkább giliszta kéne neki.
2013. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kávédarálóban megpróbálhatsz darálni kukoricát, vagy amilyen magot tudsz szerezni (pl.:papagáj keverék ledarálva)

Valamilyen melegítőlámpa se ártana.


(De szerintem kár volt hazavinni, mert a kacsa szülők nem szokták csak úgy elhagyni a fiókáikat. Valószínüleg még a közelben voltak, és megkeresték volna.)

2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. A tojás teljesen jó neki.

Én fürjeket nevelek rendszeresen.

Gilisztát semmilyen madárnak nem szabad adni, mert férgesek lesznek tőle!


Papagáj keveréket szinte mindenhol kapni (CBA, Spar...) azt ledarálod, és mellé adsz főtt tojást lereszelve mert az a legbiztonságosabb, legtisztább fehérje forrás.

Adhatsz még ezek mellet tyúkhúrt is.

2013. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fél napig hallottam,hogy egy madár nagyon csipog.Egyszer a férjem szólt,hogy az udvarunkban ezt találta.Körülöttünk házak,kutyák.Nem értjük hogy került ide.Megyek gilisztát ásni.
2013. máj. 22. 20:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem megyek gilisztát ásni :-)
2013. máj. 22. 20:22
 6/9 A kérdező kommentje:
A kaját a vizébe tegyem,vagy mellé?
2013. máj. 22. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:

,,Gilisztát semmilyen madárnak nem szabad adni"

A feketerigó főleg gilisztát eszik, a kacsák és a tyúkok is szeretik, tehát szerintem semmi baja nem lenne tőle.

(Nem kötekedésképp írtam.)

2013. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:Igazad van,hiszen VADkacsáról beszélünk.A fióka viszont nem bírta a kiképzést és elpusztult.Mint kiderült a hátsó szomszédnál költött és az egy utcával arrébb lévő tóhoz vitte a kicsiket.
2013. jún. 21. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: A giliszta a földben él, ezért fertőződhet bélférgekkel. Ha egy madár megeszi a fertőzött gilisztát, ő is megfertőződhet. Ami előbb-utóbb a madár pusztulásához vezethet.

Én több féle madarat tartok, és mindegyik szilárd burkolatú, betonozott röpdében van, hogy ne érintkezzenek földdel és a benne élő parazitákkal, de még így is évente többször kapnak féregtelenítőt.



Lehet, hogy a rigók is gilisztát esznek, de átlag életkoruk csak néhány év. A csirkék se élnek túl sokáig, hiszen levágják őket.

.

.

.

Én se kötekedés képpen mondom, de úgy érzem nekem több tapasztalatom e téren.

2013. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!