Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A macskám behozott egy rigót,...

A macskám behozott egy rigót, és úgy láttam, nem sérült meg, de mintha sokkos állapotban lett volna. Azóta már mozgott, felment egy ágra, de azóta is ott ül (majdnem két órája), és csak nézelődik, óvatos fejmozgással. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy felhívom az állatorvosi ügyeletet, hátha tanácsot tudnak adni, de félek, nem érdekelné őket, mivel 'csak egy rigó'.

2013. máj. 25. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Éjszaka van, mégis mit csináljon? Hagyd békén.
2013. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket nyugodtan. Ha csak nem egy szemét dokit fogsz ki, biztosan segíteni fog.
2013. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha nincs a fészkében, nem hűl ki? Éjjel hat fok lesz. Hívom majd az ügyeletet.
2013. máj. 26. 00:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak félve kérdezem meg, de a fészkében mégis miért lenne melegebb?
2013. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A rigóknak nincs is igazán fészkük, csak amíg nagyon kicsik a fiókák. amint egy kicsit nagyobbak lesznek elhagyják a fészket és bokrokban húzódnak meg, a szülők továbbra is etetik őket.


A felnőtteknek nincs fészkük, nincs "házuk", bokrokban, kisebb üregekben húzzák meg magukat éjszakára.


Igazából sok mindent nem tehetsz érte. Ha látod, hogy rosszul van és meg tudod fogni, akkor talán. De ha komolyabb belső sérüléseket szenvedett, akkor úgysem fogja megoperálni senki és amúgy sem fogja valószínűleg megérni a reggelt.


Ha kisebb baja van, eltört a lába, szárnya, akkor még esetleg van esély meggyógyítani, de akkor sem sok és kevés ember foglalkozik ilyenekkel, csak megszállottabb madárbarátok, hivatalosabb helyeken nem fognak neked segíteni.

2013. máj. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van madárkórház,esetleg oda is betelefonálhatsz!

de szerintem bármilyen nagyobb állatkórházba elviszed,el fogják tudni látni,ha kisebb baja van,pl törött végtag,ahogy az előttem levő is leírta.én a helyedben bevinném.mi egyszer beteg sünit vittünk el a közeli állatkórházba,és szó nélkül ellátták.Majd írj,hogy mi lett Vele!

2013. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!