Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hím papagájt nem viseli meg...

A hím papagájt nem viseli meg a párja elvesztése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban olyan emberek válaszára lennék kíváncsi, akik személyesen jártasak a témában.


Vasárnap hajnalban hosszan tartó betegség után meghalt a tojó papagájunk. 3 éves volt.

Azonkívül, hogy minket nagyon megviselt, aggódni kezdtünk a hím miatt is, hogy hogyan fogja viselni.

Mindenki azt mondta, hogy bánatos lesz, s sok esetben a párjuk után halnak. S minél hamarabb érdemes új párt mellé venni, úgy talán jobban lesz.

S képzeljétek el eddig -1,5 nap telt el- semmi baja nincs. Dalol, fütyül, eszik....mint, amit eddig csinált, nyoma sincs annak, hogy hiányozna neki a párja.

Mi ennek persze örülünk, viszont nem tudjuk, hogy később kijöhet-e ez a gyász nála?

Mindenképp akarunk mellé párt így is, mert csak jobb neki is.


Ti tapasztaltatok már hasonlót?



2013. jún. 3. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A madarak nem azok a gyászolós fajták, ugyanis nem olyan sok ésszel áldotta meg őket a természet. Ha utána is hal, az nem a gyász miatt lesz, maximum ösztönös. A madarak érzelmei nagyon fejletlenek például a kutyákhoz képest. Természetesen hangulatok, alapvető érzéseik nekik is vannak, amit a környezetük is befolyásol, de gyászolásnak ezt nem nevezném. Lehet, hogy nem is érezte jól magát mellette, akkor meg mit hiányoljon?
2013. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is sokban függ attól, hogy milyen papagájról van szó, ugyanis vannak fajok, ahol elsösorban párban élnek, és van ahol elsödleges a csapat, és párja csak addig van, amig szaporodnak. Ahol a párkapcsolat az elsdöeges, ott erösen megviselheti a párja elvesztése a madarat, amelyik viszont föként csoportos madár, ott a csoport egy tagjának az elvesztése nem igazán okoz problémát. (Ilyen esetben a körülötte lévö embereket is csoporttagnak számitja)


Ha nálatok a második csoportba tartozó a papagájotok, akkor érthetö, hogy nem esik igazán búskomorságba, ennek ellenére célszerü minél elöbb másik maradat venni mellé, mert másként idövel túlzottan rögzülhet az emberekhez.

2013. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Őszintén szólva mi nem ezt tapasztaltuk, amit te írtál. Szabad tudnom, hogy mennyire vagy jártas papagájtartásban?

S félreértések elkerülése végett én nem szavaztam eddig, szóval nem az én véleményem tükrözi a %.


2-es válaszoló: Hullámos papagájokról van szó.

2013. jún. 3. 13:58
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok papagáj tartó, ellenben tudom, hogy a madarak társas viselkedése, érzelmei másak, mint pl az emlősök és az ember esetében. Más a motiváció, bár úgy tűnik, hogy hasonló dolgokat élnek meg, ez csak a mi illúziónk. Mi is bizonyos szabályok szerint éljük az életünket, csak nem vagyunk tudatában. Ahogyan ők sem, viszont az Ő "szabályaikat" jobban meg tudjuk figyelni, és láthatjuk, hogy ösztönös motiváció áll mögötte.
2013. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A második vagyok: a hullámos papagájok kimondottan csapatos madarak, akkor érzik legjobban magukat, ha több madár él egyben, viszont egyedül kimondottan rossz nekik. Viszont kimondottan párkapcsolatot csak a költési idöszakban vezetnek, és ez csak egy szerzonra érvényes. Persze sokszor elöfordul, hogy a következö évben is ugyanazzal a parnerral költenek, de legalább ugyanannyiszor az is, hogy másikkal.


Nálatok valószinüleg ti is csapattagok vagytok, ezért nem szenved, de ettöl függetlenül jó lenne neki minél elöbb még legalább egy, ha van helyetek, akár több másikat szerezni hozzá. Ha elég nagy a helyük, és tudtok 3-4-5 madarat tartani, akkor láthatjátok, hogy kicsebb csapatban sokkal érdekesebben viselkednek, igy érzik magukat igazán jól.

2013. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Az 5.-nek valószínűleg igaz van. De ez nem áll ellentétben azzal, amit én mondtam.
2013. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Jobban szeretek itt véleményt olvasni, mert a legtöbb papagájos oldal felszínes szerintem.


Elképzelhető, hogy minket is a csapat tagjának vél, mert itt van a kalitka a szobában, szóval még az éjszakát is együtt töltjük. Viszont érdekes mód nem kezesek,nem jönnek rá a kezünkre. Ez nem áll szemben a csapat tag érvvel?

Nem mi vagyunk az első gazdájuk, már úgy kerültek hozzánk, hogy félősek voltak. Próbáltuk kézhez szoktatni őket, de nem voltak rá vevők. S mivel párban voltak, nem is erőltettük, hisz boldogok voltak így is.

2013. jún. 3. 14:34
 8/13 A kérdező kommentje:

Másik kérdés, a csoportos tényezőt továbbvezetve:

Egy 57x73x37 cm-es kalitka elegendő 3 hullámos papagáj tartásához?

2013. jún. 3. 14:50
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy 57x73x37 cm-es kalitka elegendő 3 hullámos papagáj tartásához?"


Ha meg tudod oldani, hogy idönként kalitkán kivül röpülhessenek, akkor mindenképpen, ha nem, akkor esetleg, de nem optimális.


(Ha egyéb kérdésed van, akkor nyugodtan irj, már igen sok éve tartok papagájokat.)

2013. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves Tőled!


Sokat vagyunk velük, s ilyenkor mindig nyitva van a kalitka ajtaja, s repkedhetnek. Max. amikor dolgozunk, akkor vannak bezárva.


Annyira megviselt a kis tojó papagájom halála, mindenről ő jut eszembe. Pedig gyógyszeres kezelés alatt állt, s ma vittük volna egy állatorvoshoz, aki jobban ért a kisállatokhoz. Sajnos szegénykém nem élte meg.

Az utolsó éjszaka már nem találta a helyét a kalitkába, mászkált össze-vissza, s a végén már arra se volt ereje, hogy felmenjen a hintába. Annyira küzdött, annyira akart élni. A szívem szakadt meg, amikor a kezembe meghalt.;(

2013. jún. 3. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!