Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A szarkafiókának híg vagy...

A szarkafiókának híg vagy szilárdabb kaját kell készíteni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 17:32
 1/3 anonim válasza:
0%
Nekem volt szarkafiókám és ezeket adtam neki: csonti, giliszta, sajt, túró, tojás, sonka, kenyér, később gyümölcsök (pl. cseresznye). Ezek mind apró darabokban. A víz nagyon fontos! Etesd csipesszel és itasd pipettával. Naponta 4-szer minimum meg kell etetni!!! Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rájuk (amire tudok). Az én szarkám kirepült és sikeresen visszavadult. :)
2013. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Ha van valami akkor majd írok.
2013. jún. 5. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Columba Országos Madárvédő Egyesület


Mivel etessük az elárvult fiókát?

A rigók, rozsdafarkúak, cinegék, poszáták, füzikék, légykapók, fülemülék, fecskék, harkályfélék rovarevők, őket lehet (megfelelő méretű és mennyiségű) lisztkukaccal etetni. (Adhatunk egyéb kisebb rovarokat, legyeket, sáskát, szöcskét, hangyabábot is. Csontkukacot ne adjunk, mert tenyésztési módja miatt súlyos fertőzéseket terjeszthet!) Jónéhány magevő madár a fiókáit részben vagy egészben szintén rovarokkal eteti. (Az apró magevő madárkákat onnan ismerhetjük fel, hogy nem hosszúkás, hanem kúpos a csőrük.) A verebek, a sármányok, az erdei pintyek főleg rovarokkal etetnek. A tengelic, a zöldike, a csicsörke, a csíz, a kenderike, a meggyvágó a fiókáknak rovarokat is hord, de begyben puhított magvakkal is eteti őket. Ezeknek a fiókáknak tehát valamilyen begytej-utánzatot is kell adni.

Könnyebb a gondozó dolga, ha a fióka önként nagyra nyitja a csőrét. Ha nem, és picike a fióka, akkor bizony türelemjáték, hogy a mozgékony fióka pirinyó csőrét óvatosan kifeszítve, csipesszel bele-ügyeskedjük a falatot. A lisztkukacot célszerű kettévágni, vízbe, majd porrá tört tojáshéjba mártogatva részben a kismadár vízigényét és kalcium-igényét is kielégíthetjük. A lisztkukac energiadús, a fehérjék mellett sok zsiradékot tartalmaz. Vitamin- és ásványi anyag-pótlásról is mindig gondoskodni kell. Én az ivóvízbe (amelyet műanyag szemcseppentővel vagy injekciós fecskendővel juttatunk óvatosan a madárka csőrébe) Gastroferm M+C port (vitaminok + probiotikum), vízben oldható kalciumot, meg Chicktonicot szoktam adni (utóbbi vitaminokon kívül egy sereg különböző aminosavat tartalmaz oldott állapotban – ezek a fehérjék építőkövei, így elkerülhetjük az egyoldalú táplálás veszélyét).

2013. jún. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!