Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon sürgős! Hogy fertőtlení...

Nagyon sürgős! Hogy fertőtlenítsem ki az odút, miközben a barraband papagáj költ?

Figyelt kérdés
Röviden az a helyzet, hogy egy röpdében tartok 6db nimfa és egy barraband párt. Szépen költöttek meg minden, és a barraband is lerakott 3 tojást. Valamelyik nap azt vettem észre, h az egyik nimfa beköltözött a barraband odújába. Meglestem őket és ott ült egymás mellett a nimfa és a barraband. Ki akartam venni a nimfát, de a tenyésztő, akitől vettem a barrabandot azt mondta, hogy nem szabad meglesni sem, mert akkor a barraband otthagyja a fészkét. Másnapra a barraband kicsinálta a nimfát. Na már nem törődtem vele, bent volt a barraband, de kivettem az elpusztult madarat. Szerencsére nem hagyta ott a fészkét. Ma észrevettem, h nincs meg az egyik nimfa és természetesen a barraband odújában volt. Már el volt rohadva és volt benne vagy 1000 kukac. Jó ha babatörlőkendővel kitörölöm a barraband odúját? Vagya a szaga miatt otthagyná a tojásokat? Valami tipp? Nagyon fontos! Nem akarom h a fiókák vmi fertőzést kapjanak!

2013. jún. 9. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Forrlaj vizet, és azzal öblítsd, majd sikáld ki, és öblítsd ki mégegyszer!
2013. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ilyen vad módszertől biztosan ott hagyná a tojást. Na meg így ki sem lehetne takarítani. Már finoman áttöröltem az odút, remélem nem lesz bajuk
2013. jún. 9. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért a 2 fillérért. De minek kérsz tanácsot, ha úgyis a saját fejed után mész?


Amúgy meg nem költetünk nimfát meg barrabandot egy röpdében.

2013. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen koszos odúban meg csak baj lesz!
2013. jún. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nem költetünk nimfát meg barrabandot egy röpdében."

Hát képzeld el, hogy már költöttek együtt és nem is volt baj. A nimfák ilyen hülyék, még egymást is kinyírják.

A saját fejem után megyek? Már bocs, de hogyan forrázzam ki, úgy, hogy a tojásoknak ne legyen bajuk?

2013. jún. 10. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Attól még nem költetünk csak mert azt hallottuk, hogy valakinek sikerült már


2. Igen, a saját fejed után mész, és nem fogadsz el tanácsot. Kérdezted hogy babapopsi törlő jó e? Írták, hogy kevés, írták mit csinálj, te még is csak a babapopsi törlőt használod.


Fertőtleníteni nem fogod tudni, úgy hogy ne hagyja ott a tojásokat. De ha nem együtt költeted őket, akkor ezt az egészet megelőzhetted volna.


Csak az a baj, az emberek többségével, hogy ha megmondják nekik az igazat, mindig keresik a kifogásokat, a kibúvókat, hogy ők már pedig jól teszik a dolgukat. Közben ez nem így van, és csak a saját hülyeségedet erősíted és a jövőben is költetni fogod őket együtt, akkor meg még egy nimfád elfog hullani.

2013. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"1. Attól még nem költetünk csak mert azt hallottuk, hogy valakinek sikerült már "

Az a valaki én vagyok és már, mint írtam nekem már költöttek együtt és akkor is a nimfák csinálták a csudát.


"2. Igen, a saját fejed után mész, és nem fogadsz el tanácsot. Kérdezted hogy babapopsi törlő jó e? Írták, hogy kevés, írták mit csinálj, te még is csak a babapopsi törlőt használod. "

Az az egy "értelmes" válasz érkezett. Hát, ha értelmezted a kérdést, akkor az úgy szólt, hogy hogyan tudnám kifertőtleníteni úgy, hogy NE hagyják ott a tojást. MIt mondhatnék az igen jó ötlet, ha kiforrázom a 55 v 58 % válaszadó.


"Csak az a baj, az emberek többségével, hogy ha megmondják nekik az igazat, mindig keresik a kifogásokat, a kibúvókat, hogy ők már pedig jól teszik a dolgukat. Közben ez nem így van, és csak a saját hülyeségedet erősíted és a jövőben is költetni fogod őket együtt, akkor meg még egy nimfád elfog hullani."

Jó, h ilyen előrelátó vagy. Nem fog elhullani még egy nimfa, mert az összes többi költ.Józan ésszel akkor jobban megéri, ha hagyom úgy vagy lesz belőle valami v nem, mintha ilyen módszerrel kitakarítom, biztos nem lesz belőle semmi :((

2013. jún. 10. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!