Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A keselyűnek van begye?

A keselyűnek van begye?

Figyelt kérdés
4.5 éves kisfiam kérdése és nem tudom, hogy begynek a zúzógyomrot hívjuk, vagy a nyak alatti, előredomborodó részt minden madárnál... Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 17. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A begy (latinul: ingluvies) nyelőcsőtágulat, amely jellemzően a gyűrűsférgekben, a puhatestűekben, a rovarokban és bizonyos madarakban fejlődött ki. Feladata a felvett táplálék raktározása, esetleges előzetes puhítása, majd a gyomorba juttatása
2013. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A keselyűnek van begye.

A begy nem egyenlő a zúzógyomorral. A begy a nyelőcsövet követő szakasz kitágult része (vagy gyakorlatilag a nyelőcső távolabbi részének kitágulása), a gyomor előtt helyezkedik el. Táplálékot tárolnak benne a madarak. Galambokban, gerlékben begytejet termel, ami a fiókák etetésére szolgál. Azonban a keselyűnek nincs begyteje.

2013. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egyenlő a kettő. A begy a nyak alatti előredomborodó rész, ahová először kerül a táplálék. Pl a tyúknál a magok. Utána, ha ott már egy kicsit állt, nedvesedett, akkor átkerül a zúzógyomorba =zúza (zúzapörkölt, tudod, olyan alakja van, mint a csokornyakkendőnek :)), ahol az előre lenyelt apró kavicsok segítségével megőrli a táplálékot, mivel nincsen foga. Utána kerül a bélbe.



Nem tudom, bontottál-e már szárnyast. Gyanítom, hogy nem, én már igen. A zúzát úgy kell körbevágni, mert egy gömb szinte. Ilyen lilás színe van. A begy meg inkább sárgás, és olyan, mint egy kis zsák.

2013. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huu, nagyon köszönöm a kis tudós nevében is. ;)

Szárnyast nem bontottam, valóban - de nagyon hasznos volt a részletezés.

2013. jún. 19. 04:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!