Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Túlélheti egy nimfapapagáj a...

Túlélheti egy nimfapapagáj a szabadban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Pár napja hallom, hogy egy nimfa papapgáj csipog eléggé hívogató/ijedt hangon a környéken. Nekem is van kettő, úgyhogy tudom milyen a hangjuk, milyenek mikor meg vannak ijedve. A hangja hol közelről, hol távolról hallatszik, ebből következtetek arra, hogy nem erkélyen, ablakban van hanem szabadon repül.


A gond az, hogy egyre kevesebbet hallom. Ma is megütötte a fülemet, de már nagyon messziről, valószínűleg lejjeb repült onnan még lejjebb és már csak foszlányokat hallok nagyon ritkán. (pl most is 5 perce két-három hangot tőle, most csend van megint)


Mire rájöttem, hogy valószínűleg repked már túlságosan messze repült és fogalmam sincs, hogy hol keressem, a hang is visszaverődik a házakról nehéz a forrását beazonosítani, de már alig hallom és akkor is nagyon messziről


Szóval nyugtassatok meg, hogy szegénykémnek nem lesz különösebb baja és képes lesz megélni a szabadban. :( Ha rajtam múlna megfognám, de nem tudom hol keressem.



2013. jún. 21. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegyél ki magas helyre egy nitott kalitkát mageleséggel. A távolból is meglátja!
2013. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát manapság mindig kint van a két papagájom kalitkába, csak ez kis ablak meg magasabb a párkánya, de majd megpróbálom. Csak nagyon messze repült már, 3-4 utcával is lejjebb lehet és folyamatosan távolodik.


De a két madaram mindig visszaválaszolt neki.

2013. jún. 21. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Képes lehet túlélni a szabadban. Nekem is van egy ilyen elszökött majd befogott példányom. Látszott rajta, hogy rég kint él a "vadonban" akik befogták gyakran látták verébcsapattal együtt. Ami rossz hatással lehet rá az a tél. Reménykedjünk, hogy valakinek sikerül befogni.
2013. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem éve 1 barát papagáj párom szökött meg.Azok azóta is élnek, és itt maradtak a faluba, és mindig ugyan azon a villanyoszlopon összetákolnak egy jóóó nagy fészket és költenek.De ebbe az a baj, hogy a barát papagáj köztudottan jól bírja a hideget, még a nimfa kevésbé.És az a durva az egészbe, hogy ugyan abban a viharban egy tenyésztő barátomnak is elrepült egy barát párja, és így már az első költésű fiókák is csináltak fészkeket a falu mellet lévő "minierdőbe".Így már egyre többször lehet hallani a hangjukat.Nem olyan gyakoriak mint a veréb, amiből van 2e db de már ők is vannak 20-30an.Néha még meg is lehet őket figyelni.
2013. jún. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fogságból kiszabadúlt papagájok többsége néhány napon belül elpusztúl.

Amikor kikerül a számára ismeretlen nyitott térbe, annyira bepánikol (És a nimfákra főleg jellemző, hogy könnyen pánikba esnek.) ,hogy addig repül ameddig csak tud aztán kimerül és lezuhan.


Jobb esetben megfogja egy ragadozómadár, vagy macska. Rosszabb esetben éhen, vagy szomjan pusztúl, mert nem tanúlta meg hogy hogyan találjon vizet és élelmet, hiszen a kalitkában csak elé van rakva.


A hideget a legtöbb papagáj jól tűri, nekem is kinn vannak a kertben télen-nyáron.

Télen az lehet a gfond, hogy nem talál elegendő táplálékot ahhoz, hogy tudja magát fűteni. (A vándor madaraink se azért mennek el mert hideg van, hanem mert nincs mit enniük.)



Tehát ennek a papagájnak szinte semmi esélye a túlélésre.

2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos már nem hallom a hangját távolról sem. :((
2013. jún. 22. 16:38
 7/8 A kérdező kommentje:

2 napig hallottam tegnap még egyszer most meg már nem.

Annyira sajnálom hogy nem kapcsoltam hamarabb és nem mentem le megfogni amikor még itt volt a közelben... Mondjuk lehet el se tudtam volna kapni, de mi van ha mégis? Akkor most itt spanolnának hárman és mindenki boldog lenne. Kicsit hibásnak érzem magam, nem hallom és idegesít mi lehet vele. Remélem valaki más megfogta és vigyáz rá. :(


Nagyon madármániás vagyok, mindig összeszorul a szívem ha bajban van egy tollas, legyen az papagáj, galamb, kisveréb...

2013. jún. 22. 16:45
 8/8 anonim válasza:
Ez nagyon érdekes.. Nekem pont 2013-ban szökött meg a nimfa papagájom. Hím volt és solymáron történt. A neve Pedig Lurkó volt. Nagyon sok időt töltött a környéken. Kb 3 évig láttam is hallottam is. Nyár elején szökött ki úgyhogy szerintem alkalmazkodott az időjáráshoz. Azóta nem tudom mi van vele. Sokáig kerestem mindenhol hátha vissza tudom csalogatni kajával de csak el repült a fejem felett.. Na de mindegy. Boldog vagyok hogy egyáltalán 3 évet ki bírt a környéken.🥺😊
2021. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!