Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám "megszelídíteni"...

Hogyan tudnám "megszelídíteni" a Nimfa papagájomat hogy ne csípjen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

szia


ha kenyérrel eszed nem fog csípni

2013. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én úgy csináltam, hogy lassan hozzászoktattam arra, hogy az ujjamon legyen, először kalitkán belül majd azon kívül is. szépen hozzá szokik az érintésedhez, csak türelmesen kell hozzá közeledni. próbáld meg cirógatni a feje búbját, a nyakánál (azt nagyon szeretik). először biztos csipkedni fog meg elég kis hisztisek, de idővel megszelídül:)
2013. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én először fürtös kölessel próbáltam a kezemre csalni őket mert azt imádják nagyon(először akkor érdemes megpróbálni amikor éhesek pl etetés előtt vagy mikor elfogyott előlük a táp és már kezdenek megéhezni). Nekem egy darabig csak nyújtózkodva csipkedték a kezemből, később már a kezemen álltak. Amikor már berakod a kezed kölessel és rögtön jön a madár nem fújtat, menekül stb akkor ki is veheted. Ugyanúgy kölessel odacsalod magadhoz és így vissza is tudod tenni. Ha úgy érzed pár alkalom után megpróbálhatod megsimogatni(főleg a nyakukat szeretik simiztetni)de az első pár próbálkozásnál valószinű még elszáll vagy csíp, de később megszokja majd.

De nem kevés türelem kell hozzá..én több mint egy órát(később már nemkell ennyi idő de elsőre nehezen szánják re magukat) álltam kölessel a kezembe a kalitka mellett(nagy kalit inkább kisebb röpde)de van 2 kézzelnevelt nimfám is így őket követve a vadak is megszelídültek idővel.

2013. jún. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én zoknit húztam a kezemre(úgy nem fájt ha csípett :D) és mindig odaraktam a kezem. Egy idő múlva nem csipkelődött. Ha a mellkasa alá rakod a kezed, esélyes hogy rá fog lépni/mászni/kapaszkodni.
2013. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!