Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felpontozlak! Szerintetek mi...

Felpontozlak! Szerintetek mi tévő legyek? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos az a problémám, hogy most lesz a ház kívülről felújítva, de a ház oldalára felszerelt neonlámpa tetejére egy madár fészket rakott és van benne 4 tojás. De a neont pár napon belül le kéne szerelni. Mi tévő legyek a fészekkel?

2013. jún. 23. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Max. pár méterrel errébb nem tudnád rakni?


Amúgy az állítólag tévhit, hogy a mami kidobja a fiókákat, ha megfogod őket... Persze azért próbáld csak a fészket fogni, a fölös stressz miatt.

2013. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A) Ovatosan , valahogy szedd le a feszket , hogy a kezed illata ne legyen erezheto. Es rakd valahova mashova pl. Madarhaz

b) ha nem erdekel a sorsuk csak siman szedd le es... Ezt te eldontod mit csinalsz veluk

2013. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hozzá nyúlsz a fészekhez, el rakod máshová akkor ott fogja hagyni a madár. Szerintem ha mindenképp el kell raknod a fészkét akkor inkább addig míg nem kelnek ki a kis madarak. Hogy őszinte legyek én sem tudom mi ilyenkor a helyes.
2013. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Gumikesztyűben fogd meg a fészket és a mostanihoz képest helyezd pár méterrel odébb.Meg fogják találni.

Mi a rozsdafarkú fészkével csináltuk ugyan ezt,tatarozás miatt,és megtalálta.csak védett helyen legyen.

2013. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi. ha betenném egy madárodúba ott megtalálnák?
2013. jún. 23. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Basszus ugy olvastam a kerdest hogy "Felpofozlak..." :)
2013. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha hallják a hangjukat a régi fészekhez közel,akkor talán.Mi csak egyik gerendáról a 2 méterre levőre tettük,ott megtalálták,mert látták és hallották őket.
2013. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha arrébb rakod a fészket akkor biztosan ott fogják hagyni. Ha berakod egy odúba, még meg se talalálják.


És nem azért hagyják ott mert érzik a szagodat.(A madarak szaglása kb. az emberekével van egy szinten.)

Azért hagyják ott, mert te mint ragadozó megtaláltad a fészket és ez már nem csak a tojások épségét veszélyezteti, hanem a visszatérő szülők életét is.(Ők így gondolkoznak.)

2013. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha bátor a szülőpár, akkor előfordulhat, hogy visszatérnek hozzá, ha a közelben helyezitek el, egy biztonságos helyen.


Anno rozsdafarkúak fészkét verte le nálunk a vihar, és jobb híján egy nem használt ablak párkányára helyeztem a két kis fiókát a fészekkel együtt. No, ott a szülők nagyon bátrak voltak, felnevelték őket, de ugye ott a fiókák már kikeltek, csipogtak, nyilván erősebb az inger.

2013. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!