Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kotlani fog? (Kérdésed túl...

Kotlani fog? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Egyik tojóm két napja gubbaszt a tojófészekben, de nem a szokásos testtartásban, hanem mint egy gömböc. Olyan mintha nem a hasán feküdne, inkább guggol és a háta is görbe, a farkát inkább lefelé tartja. Nem kotyog hanem kárál, valójában ez zavar. Raktam alá fatojásokat, ül rajtuk, aztán amikor a többi megtojik akkor átül a tojásaikra. Mit tegyek? Készítsek egy ládát kotlásra, vagy elhagyja a fészket pár nap után? A hátán azért nincs toll, mert a Dezső (kakas) tapossa.



[link]



A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 25. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg el akar ülni. Ha szeretnéd, hogy legyenek csibék, akkor rakj alá tojásokat és várj, hátha. Nálunk 2-3 nap után eddig mindig megunta a tyúk a dolgot és nem ült rajtuk tovább. Barátoméknál a kotló tyúkokat lezárják egy rekeszes, részben nyitott ládával, hogy idő előtt ne tudjanak lejönni a tojásokról, aztán pedig már rajtuk maradnak.
2013. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez a tyúk kotlóssá vált. Nekem most két kotlóm van, de én nagyon utálom. Ha valóban szeretnél csibét akkor rakd alá a tojást, ha nem szeretnél akkor érdemes különtenni a többitől olyan helyre ahol nincs fészek. Az enyéim már bő 3 hete kotlanak a semmin, de nem nagyon akarnak leszokni. Az általad leírt dolgok mind arra következtetnek hogy kotlós lett belőle. A tollait borzolgatja, úgy ül mint egy gömböc, etc. Ezek tipikus kotló tulajdonságok. A gond az az hogy ha beül a tojatóba akkor a többi tyúk elől elfoglalja a helyet, legalábbis az enyéimet vadul zavarja el ha tojni akarnak, így kénytelen voltam üzembe helyezni egy új fészket. Dönts, és aszerint cselekedj!
2013. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!