Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek ha röptetem és...

Szerintetek ha röptetem és meg akarom fogni, akkor is ilyen szelíd lesz majd?

Figyelt kérdés

Kismadaram (hullámos p.) nagyon szelíd. Megsimogatom a fejét, "pocakját", szárnyait és nem csíp.

Szerintetek ha megfogom akkor sem fog megcsípni? (tudom, hogy meg lehet fogni úgy, hogy ne csípjen)



2013. júl. 2. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemlehet tudni, próbáld meg. Szerintem megcsíp, legalábbis felzaklatja. Rászáll az ujjadra? Vagy legalább rá tudod állítani az ujjadra? Röptetés után inkább így tedd vissza. Vagy egy bottal, amihez hozzászoktattad.
2013. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a befogás tett tönkre mindent. Iszonyodik a kéz látványától is, pedig előtte csodálatosan szelíd volt, nem félt a kéztől, de sokkot kapot, pedig csak 2x lett megfogva. Azóta már javult a helyzet, de bármit csinálhatok vele, mindent, csak a kezem ne legyen benne. Ha újra kezdhetném, biztosan nem fognám meg.
2013. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vok. Ha röpteted, betalál az magától is, ha megéhezik, megtalálja a helyét. nálunk is mindig magától megy haza, nem kell fogdosni egyáltalán. Előtte a fürtös kölest rátesszük a kalitkára - megtalálja. Aztán a csumizt be a kalitkába - meg fogja találni az utat befelé- ennyi az egész.
2013. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Madárhálón és önként visszamenésen gondolkodok.

Fürtös kölest tényleg ennyire szeretik? :O :D

2013. júl. 3. 11:45
 5/7 anonim válasza:
100%
Üdv! Nekem is hullámos papagájom van, én úgy kedztem ezt a dolgot, hogy a ketrecben megbarátkoztattam a kezemmel, hogy rászáljon, és amikor már nem akart leszállni róla, akkor szépen kihoztam a kezemen, engedtem hogy körbenézzen, majd visszatettem. Ezt minden egyes alkalommal egyre hosszabb ideig csináltam, és mikor már megbarátkozott a környezettel, a kezemet kissé hirtelen, de nem nagyon, lefelé mozdítottam, így tett egy kört a szobában, majd visszarepült hozzám :) és így egyre többet és többet reptettem :) ma már én sem kellek neki hozzá, csak mikor elfáradt, akkor jön ide hozzám :D
2013. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok, és még annyit hogy ha nem muszáj semmiképpen ne fogd meg úgy ahogy szokták tenyérbe, mert így fogságban érzi magát, megijed, és később majd talán nem is engedi hogy közel menj hozzá :) de ez csak egy javaslat természetesen
2013. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem fogom megfogni
2013. júl. 3. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!