Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek majd tarthatok...

Szerintetek majd tarthatok törpe kuvikot?

Figyelt kérdés

Mert olyan aranyosak.



[link]



2013. júl. 4. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon védett

Eszmei érték: 50 000 Ft


Szerintem nem. Hány éves vagy?

2013. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz saját állatkerted, a megfelelő engedélyekkel, akkor tarthatsz.
2013. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor is esetleg sérültet. Egyébként ritka madár.

Ha ennyire érdekelnek a madarak, válassz magadnak madárgyűrűző tábort, sokat tanulhatsz ott. De hajnaltól késő estig dolgozni kell, pihenő rendszerint a déli órákban van.

[link]

2013. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. júl. 5. 10:19
 5/12 polarbeer ***** válasza:

A madárgyűrűző táborokat én is tudom ajánlani! Ha Budapesten, vagy Pest megyében laksz, akkor a legjobb választás Neked az Ócsai Madárvárta!

Olvass utána, jó fejek a helyiek, és ha komolyan érdeklődsz, és tudományos ambícióid is vannak a madarak terén, akkor betanítanak a madárszedéshez, és ingyen besegíthetsz. De tényleg sok a munka ám az ilyen helyen!

2013. júl. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem tarthatsz. Azért védettek hogy ne bántsuk őket.Szóval ha te nem bántod hanem gondoskodsz róla és miden igényét kielégíted akkor lehet tartani.Ha pedig kihívják az ellenőröket vagy valami rakd fel egy közeli fára és azt kell mondani hogy nem a tiéd.Egy másik ok hogy tarthatsz.Vannak olyan oldalak ahol leírják hogy kell védett madarakat tartani.És nem írja hogy engedély kell hozzá.Ha ők tarthatnak akkor te is.
2013. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottál nemzetközi egyezményekről? (Washingtoni egyezmény, Cites, Natura 2000 stb.)? TILOS védett madarat befogni, hacsak nem beteg vagy sérült, de azt is be kell jelenteni!
2013. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húsz évig jártam el, eleinte nagyon nomádok voltunk, aztán megépült és le is égett az első ház, ez a második.

Nagy élmény, de sok munka, rengeteget lehet tanulni.

[link]

2013. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Jó.De ha nem bántja akkor mi a baj?Szerintem ez a madárvédelem egy nagy hülyeség.Mármint nem az hogy védjük a madarakat hanem az hogy az egyik védett a másik nem.Hisz hiába védett!Úgy is elütik ,lelövik,megölik a fiókákat,megmérgezik,kiirtják az élőhelyét sorolhatnám.Annyira védik ezeket a nagy fekete harkályokat!Mégis rengeteget pusztítanak el a sok fenyőfa és nyárfa erdő kiirtásával.De erről persze senki se szól csak hogy Jancsi bácsi lelőtte Mari néni megfőzte és ezért pusztulnak ki a madarak .Tarts nyugodtan kuvikot.Legalább az az egy nem hal meg.
2013. júl. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Edit35, itt egyedül a te fejedben van baj!


Miért tartson kuvikot? (Ez rád is vonatkozik!)

Valoszínüsítem, hogy ha csak nem dolgozott évekig egy állatkertben, semmi tapasztalata nincs a ragadozó madarak tartásában.

Tehát nem tudja ellátni szakszerűen. És nem csak egyszerűen elpusztúl, hanem kínok között múlik ki.



Miért ne védjük az állatokat?


Egy madarat azért kell védeni, mertkevés van belőle! Ennek sok oka van, többek között az általad leírt környezetkárosító tevékenységek is. De rabságra ítélsz egy védett állatot, elveszed tőle a lehetőséget, hogy szaporodjon, és fenn tartsa a fajt.

Ha most mindenki elkezd befogni 1-1 madarat, akkor nem marad a természetben annyi, ami a faj fentartásához kell. Szép lassan kihal, és akkor kereshetsz egy másik fajt amit kiírtasz.


Ha szeretnél részt venni a madarak megmentésében, akkor rakj ki mesterséges odúkat, amivelpótolhatod a kivágott öreg fákat.

És ezeket a fészkelő helyeket ne azért helyezd ki, hogy később ki tudd belőle szedni a tehetetlen fiókákat!

2013. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!