Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért viselkednek így a tyúkok?

Miért viselkednek így a tyúkok?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim tartanak tyúkokat és amíg nálunk voltam figyelgettem a viselkedésüket különböző szituációkban.

Jó párszor nem sikerült megértenem őket.

Például:

1). Szépen kapirgál a kertben, a bokrok között, majd egy kölyökmacska megpróbálja becserkészni, mire a tyúk felfigyelt és elkezdett kotyogni, majd riadtan megindult ki a bokorból, de persze lassan, nem siette el.

Aztán elkezdett kotkodácsolni, majd 5 métert se ment odébb és békésen elkezdett bogarászni.Ennek mi értelme volt?Ha veszélyben érezte magát miért nem ment sokkal távolabb, ahol már nem érzi veszélyben magát?


vagy


2.)Kibújik egy résen, majd szeretne visszamenni, és fel-alá járkál a kerítés mellett, 15-20 alkalommal elhalad a lyuk mellett, de nem megy be és egyre kétségbeesettebben keresi a visszautat és nem képes észrevenni a rést amin kijött.


3.) Megpróbálom elkapni, mellé nyúlok, de megérintem, mire ő a szárnyait felhúzva, leül a földre, azaz megadja magát.Majd észleli,hogy nem kaptam el és újra futásnak ered.Rikácsolva szalad tovább, majd elkapom és békésen elkezd énekelni.


4.Öten vannak kint.Négy visszamegy, egy kint marad.Pár órával később észreveszi,hogy egyedül van kint és elkezd obégatni, és össze-vissza járkál a tyúkudvar körül, majd mikor sikertelen kísérletet tesz a bejutásra még jobban elkezd ájvékol.


Persze nem vagyok teljesen hülye, van ötletem,hogy mit miért, de kiváncsi vagyok más ötletekre is.


(Elég úgy válaszolni,hogy 4-es: Azért csinálja mert...)


2013. júl. 5. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
ha megfigyelted õket tuti észrevetted mekkora a fejük.... szerinted abba mennyi ész fér bele? :D
2013. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Jó sok időd van. :D


Azért csinálja, mert:

1. 2. 3. 4. : A tyúk egy buta állat.

2013. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is azért, mert buta. Ha már diónyi agya lenne, az már eléggé fájna szegénynek. Egyébként javaslom, hogy írj egy, a Tyúk viselkedés lélektana című könyvet. Ha szépen illusztrált lesz, sokan meg fogják venni. És akkor majd tanulmányozhatod a könyvesboltba járó embereket, hogy mit, miért hogyan... (Én ott dolgozom, vannak érdekes emberek.)
2013. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 intrepid ***** válasza:
53%
Tyúkeszű. Bár ezt a kifejezést inkább nőkre szokták használni.
2013. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert buták. Már olyan régen élnek háziasítva, ilyen meg olyan hibridek, hogy ennyi eszük maradt szegényeknek. Ha vadon élnének, talán okosabbak lennének.
2013. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!