Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért tojik a tyúk a kertbe?

Mért tojik a tyúk a kertbe?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy nemrég beszerzett tyúkjaim a kertbe is tojnak (kert vége, levágott ágak alatti magas fű). A tojóládába is, de oda kevesebbet, az egyik az biztos hogy csak a kertbe. Ez mért van? Hogy lehet erről leszoktatni? Az megoldás, hogy tartsam bezárva őket reggel, amíg meg nem tojnak? Mert amúgy szabadon vannak. És egy igen hülye kérdés: a tyúk lelkileg nem sérül, ha nem tojhat oda, ahova szeretne? :) Komolyabb kivitelbe: nem áll le a tojástojással? :)

#kert #tojás #tyúk #tojóláda
2013. júl. 9. 06:21
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha levágod a füvet és eltakarítod az ágakat valószínűleg nem találja maj biztonságos tojóterületnek az udvart. Ha el tud bújni, akkor nehéz lesz leszoktatni róla. Nem hinném, hogy gondot okozna, főleg ,hogy van normális tojóhelye. Esetleg kialakíthatsz plusz fészkelőhelyet, ha van hol.
2013. júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyanyáméknál is szabadon vannak a tyúkok, és mindenfelé tojnak, igen. Amit biztonságosnak találnak. Farakás alá, magas fűbe, van amikor a kerékgumi közepére másznak be, vagy a ketreceik alá. A lényeg, hogy ha nincs lehetőséged elkeríteni őket, vagy kialakítani tojóhelyet, akkor így kell keresgélned. Amúgy sem árt egy kis mozgás, míg keresed a tojásokat. Mi már tudjuk az összes helyüket nekik. :D
2013. júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz a válaszokat! Akkor meg vagyok nyugodva, ezek szerint ez valamennyire természetes is.

Akkor már csak egy kérdés: azt nem veszi a tyúk zokon :), ha ezekről a "vad" tojóhelyeiről is elveszem a tojásokat? Marad azon a helyen utána is, vagy keres másikat? Mert mikor ez itt kiderült, h az egyik máshova tojik, akkorra már 12 db tojás volt ott egy kupacban, azóta viszont egy sincsen (mondjuk kiderült közbe, hogy a kutya is lopja :)) .

2013. júl. 12. 14:25
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
Azt nem ha elveszik a tojásokat, de azt igen, ha zaklatják, pl a kutya. Nem véletlen csinálnak az emberek mesterséges tojóhelyet.
2013. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kutya hatáskörét le kéne szűkíteni, vagy valamivel elkeríteni az állatfarmodat előle. A tyúk le se szarja, hogy a reggel tojt tojást délutánra már nem találja a helyén, odasóz majd másikat. De a kutya-terror szerintem sem ideális életvitel számukra.
2013. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az lesz. Bár ez kicsi kutya és ahogy elnéztem, a tyúkok meg tudják védeni magukat és már nem vegzálja őket.

Ma viszont találtam egy másik helyet, 12 tojással. A régibe, miután elszedtem a tojásokat, többet nem tojt(ak). Most viszont nem tudom, mi lenne a jobb, szedjek el minden tojást, vagy hagyjak ott párat azért? Valahol azt olvastam, nincs fix ideje, hogy mikor tojik a tyúk, ami nem tudom, így van-e, mert eeredetileg arra gondoltam, addig be lesznek zárva az udarukba reggel, míg nem tojtak. De ha nem reggel tojik a tyúk.... :-|

2013. júl. 17. 20:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Adj nekik szabad teret nyugodtan, nem fognak megsértődni. Össze-vissza tojnak, nem pont időben mindig. Nagyanyámék reggel is lerónak egy kört, meg estére is, mindig találnak párat.
2013. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek! És bocs az elég idióta kérdésekért, de most ismerkedem csak a tyúkvilággal. :-)

Mindenestre a lényeg, hogy tojnak rendesen. Mert mikor idekerültek, leálltak, aztán meg a 'hivatalos' helyükön mindig csak egy-két darab volt, hiába mondtam nekik, hogy "ne dumáljatok annyit, tojjatok mán!" :). De tojnak. És ez tök jó! :))

2013. júl. 18. 16:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetes ez nekik. :D

Szívesen!

2013. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Bizony a mai tojásárak mellett érdemes megbecsülni szárnyas barátainkat, a szabadon tartott tyúktojás a legjobb. Ajánlom figyelmedbe a többi szárnyast és a nyuszikat is, hátha kedvet kapsz a tartásukhoz. Nálunk dísztyúkok,törpék, gyöngytyúkok, pulykák, kacsák élnek, félvad tartásban. Igaz, hogy a többségük semmi hasznot nem hoz, mert házi kedvencek lettek idővel.:D Nagy vágyam egy pávapár beszerzése.
2013. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!