Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törpepapagáj, mit tegyek?

Törpepapagáj, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A papagájom 4 hete van nálunk. Abszolút nem érdeklik a játékok, nem eszik mást csak kölest. Se játékok, se napraforgómag, se fürtösköles... semmi nem érdekli. Annyira ijedős, hogy nem tudok túl közel menni hozzá kalitka takarításnál megvadul, pedig csak végső esetben nyúlok be hozzá, nem hirtelenkedek. Így megszelídíteni sem tudom, és rémes látni, hogy így "él". Könyörgöm segítsetek! Annyira szeretem, és nem bírom így látni szegényt.

2013. júl. 10. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél neki párt, vagy legyél türelmes.


Lehet valamivel megijesztetted, ezért fél tőled ennyire.

2013. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én ugyan így jártam az én hullámos papagájommal. Sajnos az enyém a mai napig tart egy kicsit tőlem, pedig már 4 éve van nálam. Mindent megkap, beszélgetek vele, stb. De ez ne keserítsen el, én rájöttem hogy az enyémet a kisállat kereskedésben rémítették meg nagyon, mivel úgy bántak velük ahogy... Most kezd kicsit megbízni bennem és nem vadul meg ha a kalitkába nyúlok :)

A tanácsom az, hogy sokat legyél a kalitka közelében, beszélgess neki, de ha látod hogy fél akkor lépj visszább kicsit. Ha kicsit megbékélt már veled, akkor megcsinálhatod azt is hogy benyúlsz a kalitkába és mozdulatlanul bent tartod a kezed, de ez nagyon időigényes és türelem kell hozzá. Nem fog egyből a kezedre ülni, de ha látja hogy nem bántod, idővel megnyugszik, ha mondjuk napi szinten ezt megcsinálod kb 10-15 percekre, lassan megszokja :)

Arra hogy nem eszik semmit, az javaslom, hogy attól függetlenül tegyél be neki salátalevelet, sárgarépa-zöldjét, nagyon kis darab gyümölcsöket, lehetőleg a rácsra, hogy ne kelljen lemásznia érte. Idővel meg fogja kóstolni, az enyém is így tett, most már ha látja hogy a kezemben van a salátalevél, majd kiesik a kalitkából, úgy várja :)

Remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :D Remélem az én kicsim is megbékél... Olyan elkeseredett voltam ezidáig, remélem megváltozik a dolog nálunk is.
2013. júl. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!