Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tanítsam meg a nimfapapag...

B42 kérdése:

Hogy tanítsam meg a nimfapapagájomat beszélni?

Figyelt kérdés
van egy nifapapagájom már több mint egy éve megvan hiába beszélek hozzá hiába mondom a nevét neki 1 héten kb 80 szor mindim h csirip de nem hajlandó beszélni miér mit kell csinálnom? mikor berakom a kezem neki ráül fél órát képes rajtam ülni de mikor kiveszem abban a pillanatban elmegy mitcsináljak?

2013. júl. 19. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálam csak a hím nimfák "beszélnek" de inkább csak utánoznak hangokat pl: ugatás, más madárhangok, de van madaram ami mondogatja, hogy madár és fütyül pár dallamot amit én tanítottam neki. Én úgy tudom, hogy nimfánál csak a hím beszél..nálam tojó még nem szólalt meg, de van egy hímem aki szintén nem beszédes..madárfüggő nagyon de a legtöbb nimfa hím fütyül, utánoz hangokat. Már 3-4 hónaposan megszólalnak általában. Ha már több mint egy éve megvan és még nem hallotad hangokat utánozni akkor valószínűleg tojó a madárka. Ha teszel fel róla képet lehet megtudom mondani.
2013. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a madaram fiú megkérdeztük a kereskedésben és azt mondták hogy ha van benne sárga akkor fiú énis hallottam h csak az beszél azért fértünk hímet
2013. júl. 21. 13:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Kereskedésbe csak rámutatnak egyre, hogy az hím, csak hogy megvedd..ott nem érdekli az eladókat általába, hogy mit ad csak az hogy eladja..Nem minden színváltozatnál döntő a több sárga szín..én úgy tudom, csak a szürkénék van így. A farktolla alulról egy színű, vagy csíkos? A hím farktolla alulról egyszínű, a tojóé csíkos. De ez is színváltozattól függ. Ha szürke akkor ezzel biztosra meglehet mondani a nemét, ha gyöngyös akkor már ez se biztos..lutínónál(sárga) pedig mindkét nemnél egyszínű..
2013. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát a madaram farktolla aluról csíkos teste szürke de gyöngyös tehát szürke test fehér pöttyökkel akkor most nemtom több mint egy évig azthittem fiú beszéltem hozzá mint egy örült most elbizonytalanottam akkor most mi?
2013. júl. 21. 14:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg tojó. Ha mindenképpen beszélő madarat akarsz akkor vegyél hozzá egy hímet. Ha tenyésztőtől veszed és már felnőtt madár akkor biztos hímet tudsz venni. De ha kereskedésből akarsz madarat akkor olyan színt válassz aminél megtudod teis állapítani a nemét és akkor nemtudnak átverni..Szürkénél és fehérarcúknál legegyszerűbb szerintem a nemek meghatározása.(fehérarcúnál a hímnek fehér a fehe a tojónak szürke, de kereskedésbe ilyeneket nemisgen találsz.)

Én amúgy a hímeket úgy "beszéltettem" hogy tükör elé tettem és rögtön elkezdett magyarázni :)

2013. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ooohh mind1 legalább trükkökre meg lehet tanítani? ha igen akkor hogy?
2013. júl. 21. 14:42
 8/14 anonim ***** válasza:
2013. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi XD
2013. júl. 21. 14:51
 10/14 A kérdező kommentje:
csaksajnos én azt nem értem a madaramban hogy ha be rakom a kezem menekül kergetem a kezemmel és akkor egyszercsak ráül amitnt kiszedem elrepül le ül a földre és amikor közeledek fut repül minden miért?
2013. júl. 21. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!