Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van ez? Mit tudok...

Miért van ez? Mit tudok tenni, hogy elkezdjen enni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy hullámos papagájt, de mióta haza hoztam nem eszik semmit. Nagyon bátor és barátkozós, ma már azt is megengedte, hogy megsimogassam, nézelődik is a ketrecben de nem eszik. Már vagy 8 órája nem evett.

2013. júl. 19. 18:48
 1/8 yakumo18 ***** válasza:

Nem tudom igazából miért nem eszik. Az biztos hogy nagyon szeretik a fürtös kölest! Nekünk is van egy hullámos papagájunk. Bár nálunk családtag szinten van. Mindennap ki van engedve. Csak éjszakára csukjuk be.Egész nap elvan a konyhába. Repked, lesekszik a szekrény tetejéről. Pár szót beszélni is tud már, ( Szia, Rudi, Rossz Rudi) nem kristály tisztán, de ha figyelsz akkor érted. Sokat kell velük törődni. Pláne ha egyedül van. Ha van neki párja, akkor azzal van jobban elfoglalva.

Nem hiszem hogy annyira sokat segítettem volna. De mondom, azért érdemes a fürtös kölessel próbálkozni :)

Szép Napot !

2013. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fürtös köles is van a ketrecében! De azért köszönöm! :)
2013. júl. 19. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:

A miénk sem evett de azért, mert annyira elfáradt a stresszbe, ahogy elhoztuk a kereskedésből. a simogatást is persze hogy engedte, egy pici zöldet is evett, de semmi mást - mert annyira FÉLT! Ne erőltesd, ne mozogj hirtelen, most barátkozik a környezettel. És ne lepődj meg ha holnap reggelre félni fog tőled és már nem fogja megengedni hogy hozzáérj - mert reggelre kipiheni magát. ...a fürtös kölestől nagyon meg tud ijedni az elején, de ma ha adod, az mindegy, add be neki, mert holnap már sanszos, hogy gyanús lesz és menekülésre fogja:D ...milyen az a papagáj hogy barátkozós???? sosem láttam mépg olyan madarat hogy egyből az elején barátkozzon - legalább 3 hónap kell neki hacsak nem másik tulajtól kaptad, hogy már ismeri az embert és nem fél. Nyugodj meg, fog enni- csak ideges.

nekem 3 és fél hónapja van itt (ez a harmadik papim) minden nap foglalkozom vele, mégis ma volt az legelőször, hogy önként a karomra szállt de nagyon gyanakvó volt mindvégig, csak méricskélt :) egy ideig még nem várom a csodát, bár elindultunk az úton :)

Sok sikert a madárkához, reméle te is tudod majd örömödet lelni ezekben a kicsi állatkákban!!!

2013. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most nagyon megnyugtattál. :) Annyira köszönöm a hasznos tanácsokat és tapasztalatokat is.
2013. júl. 19. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Helló! Hogy megy a madárkával? Szelídke még mindig?
2013. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Helloooo, mizu veletek????????????????????
2013. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eszik, és mindent felfedezett szerencsére. Nagyon aranyos, ha kijövök a szobából mindig csipog, hogy menjek vissza. :)
2013. júl. 28. 12:39
 8/8 yakumo18 ***** válasza:
Ezt örömmel olvasom :) Örülök hogy már megbarátkozott veled, és a környezettel egyaránt :D
2013. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!