Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meglévő hullámos papagájomnak...

Meglévő hullámos papagájomnak hozok párt, de nincs még egy kalikám, hogy a rácsokon keresztül szoktassam őket össze. Valami tanács erre az esetre? Ugye nem bántják majd egymást?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam, hogy először külön kalitkában kéne őket egymás mellé tenni, de ez sajnos nem megoldható. A karantén miatt nem aggódok, nagyon megbízható helyről hozom a madarat (egy lány mellé fiút). És a kalitkájuk is lesz "elég" nagy kettejüknek, ezért talán a terület miatt nem fognak verekedni, de amúgy nem tudom, valaki már próbált ilyet?

2013. júl. 20. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd be a régi mellé az újat. Nem lesz semmi probléma.

A hullámos papagáj csapatban élő madár, tehát örülni fog az új jövevénynek.

(A területet csak akkor védené, ha két madár egy kalitkában nevelné a fiókákat, és betennél hozzájuk egy harmadikat.)

2013. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, de sajnos nem igazán jött be. Elég sokat civakodnak, kicsit aggódom az új madárért. mert a régi folyton csípkedi :S még nagyon reménykedem, hogy idővel jobban ki fognak jönni.

Illetve azt vettem észre, hogy nem igazán beszélnek egy nyelvet. A régi madár elég sokat csipog, de az új, fiatalabb alig válaszol rá, teljesen más dolgok iránt érdeklődik, és a hangja is egész más, mintha rekedtebben csipogna. remélem ennek nem valami betegség az oka.

2013. aug. 2. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy vannak a madaraid?

A tojók harciasabbak, így előfordulhat, hogy ha a meglévő tojó mellé teszel egy új madarat, bántani fogja a betolakodót.

Nekem hím volt meg 4 hónapja, mikor vettem mellé egy párt. A Jövevény nemét nem tudom, még nem látszott. Először csak némán nézték egymás a kalitka két pontjából, majd lassan elkezdtek közeledni egymáshoz, 2 órán belül pedig már kurkásztak. Nagyon aranyosak voltak. Később is nagyon jól megvoltak, szinte soha nem civakodtak. Csak sajnos a jövevény 2 hét múlva elpusztult. Még 2 hét múlva kapott egy új társat a hímem, ő is hím. Vele már szoktak néha civakodni, de jól kijönnek. Néha összevesznek, rikácsolnak egymásra, de mindent együtt csinálnak, ha az egyik csinál valamit, persze, hogy rögtön a másiknak is kell :) Néha gonoszkodnak egymással, meg rángatják egymás farkát. 3 és fél hónapja vannak együtt.

Nekem se volt lehetőségem külön kalitkába tenni őket, de összebarátkoztak. amikor kinyitottam a dobozt, és bedugtam a kalitka ajtaján, hogy másszon ki a 2. madárkám, látni kellett volna a meglévőm pofiját, milyen figyelemmel várta, hogy mi lesz ez :)

2013. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már rendben vannak, köszönöm, Az új madár nagyon jót tett a réginek is, és kb 3 hét alatt tökéletesen összebarátkoztak, úgyhogy mindenki boldog. Köszi, hogy ilyen részletesen válaszoltál :)
2013. aug. 19. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!