Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nehéz tartani a hullámos...

Nehéz tartani a hullámos papagájokat? Sok gond van velük? Párban jobb ha vannak vagy egyedül? (tudom sok egyszerre a kérdés de megköszönöm ha mindre válaszoltok! )

Figyelt kérdés
madarak,papagáj,állattartás

2013. júl. 28. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Szobaba nem javaslom, nagyon porolnak es hangosak.Ha szeliditeni akarsz csak egyet tarts.Parban egymassal foglalkoznak, nem veled.A kalitka legyen jo nagy es nem kerek.
2013. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia!Akkor hova rakhatnám a kalitkát?
2013. júl. 28. 07:46
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 6 db papagájom van. Valóban hangosak néha, és sokat "koszolnak". De azért vagy a gazdi, hogy ilyeneket rendben tarts. Nálam mind a 6 kézszelíd, és imádom őket. Páratlanul okosak és értelmesek. Én azt javaslom, hogy párban tartsd őket. Nekik jobb úgy. És 2 madarat is meg lehet szelidíteni. Nem lesz vele gond.
2013. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz tartani őket. Azt se tudtam mi fán terem a hullámos papagáj, ahhoz képest egész jó gazdinak mondom magam.

Kell nekik megfelelő méretű kalitka, majd kézhez szoktatás után minél gyakrabban ki kell őket engedni, had repkedjenek szabadon, de madárbiztossá is kell tenni a lakást, ne legyen baleset. Párban ajánlott, de azt is csinálhatod, hogy először egyet veszel, összebarátkoztok, majd megkaphatja a társát.

Kell nekik magkeverék, fürtös köles és különböző gyümölcsök, zöldségek, de vigyázni kell, nem mind adható nekik.

Az ürülékük könnyen eltávolítható bárhonnan, nincs semmi szaga. Én hetente cserélem alattuk a madárhomokot, ebbe van benne a maghéj is, amit kidobtak az etetőből. Vedléskor nagyobb a kosz, de amúgy én csak hetente porszívózok, mert nincs nagy kosz.

2013. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És meddig szoktak repkedni? Ha szúnyoghálós az ablak akkor nyitva hagyhatom az ablakot? :)
2013. júl. 28. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ablak elé mindenképpen kerüljön függöny, nehogy nekiütközzenek, attól sokkot kaphatnak. A szekrények háta mögött se legyen rés. :)


A repülés madárfüggő, nálam mindig tesznek 3-4 kört, majd futkároznak a kalitka tetején, az asztalomon, majd megint repülnek. Ha itthon vagyok, mindig nyitva van a kalitka, így szabadon járkálhatnak ki-be. :)

2013. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És...nos sokat potyoktatnak repülés közben? :)
2013. júl. 29. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyors az anyagcseréjük, általában félóránként, óránként potyogtatnak, de nem repülés közben, hanem amikor egy helyben vannak. Legalábbis nálam mindig, így könnyen el tudom távolítani, semmi foltot nem hagy még anyagon sem.
2013. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha kiengedem a papagájt akkor félő hogy belefog kapaszkodni a függönybe? :)
2013. júl. 29. 17:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam még sosem fordult elő. Volt olyan, hogy nekirepült, meglepődött és a földön landolt, de mivel készhez szoktattam, csak felkaptam és máris megnyugodott. :) De a kalitka ne legyen a függöny közelében, mert az enyémek elérik a kalitka tetejéről és szép sormintát csináltak rá. :D Legyen nekik sok fa, amin koptathatják a csőrüket, de így is mindent ki fognak próbálni. :D A változásokat nem nagyon szeretik, idő kell mire megszokják, ezért ha átrendezed a kalitkát, sose legyenek bent, mert megijednek.
2013. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!