Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy 2 éves fiú hullámos...

Van egy 2 éves fiú hullámos papagájom, egyedül van. Vegyek neki társat? Több lent.

Figyelt kérdés

Gondolkoztam,hogy vegyek-e neki társat, vagy ne, mert azt hallottam, hogy akkor a társára fog figyelni, rám pedig nem.És én meg sajnálni fogom, mert annyira szelíd.

A másik dolog pedig az, hogy 2 madár már rengeteget piszkít, és a lakásba így is vannak halaim, 4 tengerimalacaim és akkor van ez a papagájom.



2013. júl. 29. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Társas madár, kolóniákban él.Állatkínzás egyedül tartani szerintem én mindíg duplán tartottam sokkal kedvesebbek, aranyosabbak együtt, több mindent csinálnak mintha magukban lennének.Vegyél neki egy párt.
2013. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pircsee válasza:

Ha sokat tudsz ( tudtok )vele foglalkozni és sok időt tölteni vele, nem kell neki pár, mert a Te (Ti) társaságodtól is tökéletesen boldog lesz. Ha viszont kevés idő jutna rá, inkább kapjon egy társat, hogy ne unatkozzon.

Ha szelíd a madár, nem fog ez megváltozni. Attól mert lesz egy társa,ugyanúgy fogsz majd tudni játszani vele, max a társa nem kapcsolódik ebbe bele, hanem a biztonságos távolból lesi majd ahogy ti buliztok :)

A szemetelés meg hát igen .. értenek hozzá meg kell adni :) .. már egy madár tartásánál is naponta porszívózni kell, ha ketten lesznek sem kell szerintem gyakrabban. Ezt a békát muszáj lenyelni.

2013. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 papagájom volt , 6 évig élt velünk és bátran kimerem mondani, hogy nem volt neki kínzás a velünk eltöltött idő. Nagyon sokat foglalkoztunk vele aminek látható jelei voltak: ki tudta mondani a nevét, meg lehetett simogatni annyira szelíd volt, állandóan a közelségünket kereste, imádni való volt. Azóta volt már párban papagájaink, de azok kis vadócok voltak és csak egymással foglalkoztak.
2013. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél évig volt egyedül a papagájom, utána kapott társat. Rengeteget volt vele foglalkozva, boldog kismadár volt. DE amióta van társa, még sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb. Valahogy érződik rajta. Olyan szeretetet adnak egymásnak, amit mi nem tudunk nekik adni. Hiába cirógatod, puszilgatod, vagytok együtt, az nem olyan, mikor odatipegnek egymáshoz, összedörgölik a csőrüket, adnak egymásnak kaját, vagy egymás nyakát csipkedik.

Az első madaram sokat van velem, rajtam ül, beszélgetünk, 20 féle szót tud mondani, de mégis ott a barátja.

2013. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem egy fél éves fuú nimfám van szoktam vele törődni mert szeretem és ha ki hozom a nappaliba mindenki vele van de ha nincs kedvem vele lenne kirakom a terszra ahol rengeteg madár jár és vele csicseregnek úgyhogy nem magányos de a betegséektől sem féltem mert a kutyától félenk a vad madarak ezért nem mennek hozá 2-3 méter nél közelebb a nappal kel és fekszik így természetes ez enki friss levegőt szív gyümölcsöt eszik és házban naponta repked
2013. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!