Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam egy hullámos papagájt....

Dora20 kérdése:

Kaptam egy hullámos papagájt. Az interneten leírták, hogyan kell "megszelídíteni" hát. én úgy próbáltam, de fél tőlem. Mit csináljak? (még fiatal a madár)

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok türelem kell hozzá. Ma csak ülj mellette és halkan beszélj, ne nyúlj be hozzá. Ha már látja, hogy nem bántod, akkor kinyithatod a kalitkát, és beteheted a kezed az ajtóba, hogy megszokja. Ha már nem fél, adj neki kézből fürtös kölest. idővel nem fog félni, tudni fogja, hogy te nem bántod. Aztán kézre is szoktathatod, majd kiengedheted a szobádban. DE mindenképpen legyen majd egy társa, miután összebarátkoztatok. :)
2013. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eleinte mindegyik fél, sok idő kell, hogy megszokja az új környezetet és megbarátkozzon veled, csak lassan és türelmesen.
2013. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D

mindjárt kipróbálom

2013. júl. 31. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!