Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kecskepapagájom kicsit agressz...

Kecskepapagájom kicsit agresszív. Mi az oka, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve, hogy családban van egy kecskepapagáj. Nagyon szeretem a papagájokat, és korábban is tartottam már papagájt (hullámost, 11 évig velem volt) Kecskepapagájjal még nem volt dolgom, de hamar megtanultam a szokásait, és viselkedését, ízlését. Hallottam már mástól is, hogy egy idő után a hímek agresszívabbak lehetnek, de nem gondoltam, hogy nála is előfordulhat. De már 2 éve, hogy így viselkedik: ha közelebb megyek hozzá, odakap, megakarja csípni az ujjamat és "veszekszik" vele. Pedig mindig óvatos vagyok vele, és abszolút nem keltem benne azt az érzést, hogy bizalmatlannak kéne lennie velem. Néha engedi is magát simogatni, és a lábával is játszunk néha. Szeszélyes. Elképzelhető, hogy nem kézzel nevelt? Tenyésztőtől vettük, és 1 éves volt. Lehetséges, hogy ez miatt lehet? Nagyon megszerettem, és tudni szeretném, hogy mitől lehet ez? Hogy ilyen agresszív. Köszönöm a válaszokat, előre is.

2013. aug. 1. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elején szelíd volt? Mennyire? Vagy kezdettől fogva agresszív?

A tenyésztőnél a fajtársaival volt egybe?

2014. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elejétől fogva ilyen. És a fajtársaival volt együtt, igen. Van rá valamilyen mód, hogy megváltozzon?
2014. júl. 29. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tuti nem kézzel nevelt. Ő egy szülők által nevelt 1 éves koráig a fajtársai között élt madár.

A szelídítése nem annyira egyszerű de nem lehetetlen.

Tartsd a kezed a közelébe pont azon a láthatatlan határvonalon amin ha belül kerülsz már támad de ha kívül vagy nem érdekli. Azon a ponton tartsd a kezed ahol még nem érdekli de ha pár centivel közelebb nyúlnál már támadna. Tartsd ott a kezed sokat hogy szokja de arra figyelj hogy tényleg ne menj a határon belülre. Így megszokja a kezed jelenlétét és idővel egyre közelebb tudsz nyúlni hozzá. Naponta gyakran csináld ezt de ne túl hosszú ideig. Tartsd oda a kezed és hagyd ott pár percig majd ha jól viselkedett azaz nem akart megcsípni(mivel a határon kívül vagy valószínűleg nem akar megcsípni) hagyd magára egy időre,tegyél úgy mintha ott se lenne(mivel azért támad mert nem bízik benned azt akarja hogy menj el,hagyd békén így a gyakorlat után ha magára hagyod azzal megjutalmazod amiért nem akart megcsípni, pozitív élménnyé teszed a számára azt hogy a közelébe volt a kezed).

2014. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötlet, amit leírtál. :) Köszönöm szépen a válaszod, a tanácsod. Mindenképp megfogadom!
2014. júl. 30. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!