Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mely papagáj fajokat lehet...

Mely papagáj fajokat lehet megtanítani beszélni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy melyik fajtát lehet megtanítani beszédre,mármint úgy,hogy ne csak egy két szót tudjon(bocsánat ha rosszul fogalmazok) ? Azt tudom hogy az arákat igen,de nagyon drágák,és nekem túl nagyok. Tehát olyan papagájfaj kellene,amit meg lehet tanítani értelmes mondatra,és nem is olyan drága. (elnézést a kis regény miatt)
2009. okt. 24. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
az összeset
2009. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Hullámos papagáj nimfa papagáj
2009. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
78%
nekem nimfám volt, nem beszélt, de elvileg meg lehet tanítani. És a hullámost is! Darabja kb 1-2 ezer forint.
2009. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Bármelyiket, ez nem fajfüggő, hanem egyedfüggő. Ha a te madarad fogékony a beszéd megtanulására, és a biológiai adottságai is megvannak hozzá, akkor meg lehet tanítani, függetlenül attól, mely fajba tartozik. Viszont a hím madarak adottságai alkalmasabbá teszik a hímeket a beszéd tanulására. Viszont korán kell elkezdeni. :-) Nekem van egy lassan másfél éves hím nimfám, aki nálam kelt ki, és tud köszönni például.
2009. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha azt szeretnéd, hogy beszéljen (kitartó tanítás után) akkor érdemes tenyésztőtől venni, még pici korában, és egyedül tartani, igen és hímet választani. Az állatkereskedésekben lévő papagájok már nem annyira taníthatók, és nem is olyan szelídek.Nimfa, hullámos
2009. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom az előttem szólókat, annyit hozzátéve, hogy próbálj meg beszerezni kézzel nevelt madarat! Ők nagyon barátságosak és csak rád fognak figyelni!


Az első szó megtanulása a legnehezebb, aztán már könnyebben megy a többi elsajátítása!


Kitartással és sokszori ismételgetéssel eléred a célod az első szóig. A hiedelmekkel ellentétben nagyon könnyen tanulnak meg szavakat! Ez nem azt jelenti, hogy két nap alatt.


Ha már több szót ismer, akkor jöhetnek a mondatok.


Lehetőleg könnyen kimondható és ne hosszú legyen!

2009. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bármelyiket meg lehet tanítani.
2010. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!