Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja kaptam egy hím...

Pár napja kaptam egy hím nimfát, kézhez szoktatva. Tegnap még minden oké volt, kezemre mászott meg minden, de ma már enyhén csipked és nem akar jönni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A röptetéssel is vannak problémák, nem akar kijönni és a kaja meg nem érdekli. Baj az ha nem röpköd,?vagy van valakinek egyéb ötlete?

2013. aug. 1. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar repkedni és enni akkor vidd állatorvoshoz. Ha csipked, ezt is jelentheti: "Hagyjál most békén, el innen!" De mivel hím, lehet hogy ivarérett lett, vagy párzási időszak van.
2013. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kaja nem úgy nem érdekli hogy nem akar enni hanem nem lehet vele kicsalni.
2013. aug. 2. 12:51
 3/7 anonim válasza:

Lehet, hogy csak szoknia kell még az új helyet. Hiszen Te is, ha egy új közegbe kerülsz, hozzá kell szoknod, be kell illeszkedned. Ne erőltesd. Próbáld akkor csak a kalitkában simogatni: a mutató és a hüvelyk ujjaddal "tollászkodd" a fejét finoman. Azt imádják. Ha párban vannak, egymásnak is azt csináljak, csak persze ők a csőrükkel. Persze ehhez is kell a madár részéről a bizalom, de reméljük engedi. Valamint etesd kézből bent a kalitkában. Nem kell kicsalni vele, egye meg bent. A lényeg, hogy szokja a közelséged és az érintésed. Mikor már úgy érzed, tedd elé az ujjad, hogy ráálljon. Idővel biztos megszeret, és akkor szívesen lesz majd kint veled. :)

Sztem csak ennyi a baj, de mivel azt írtad, hogy eleinte a kezedre ment, és utána már nem, az jutott eszembe, hogy nincs-e ott egy gyerek, aki esetleg a gyors mozgásával, vagy hangoskodásával ijeszti meg a madarat, vagy pedig valami családtag, aki nem szereti, és direkt idegesíti amíg nem vagy otthon.. Remélem nincs, de ha igen, akkor utána kéne járni a dolognak, és megoldani.

2013. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még én is csak 12 vagyok de nem szoktam hangoskodni, ugrándozni max. zongorázok. De néha beszökik a macska vagy a kutya, mind a kettőtől frászt kap. Megpróbáltam kézből etetni de nem fogadja el. Nem szeret semmi mást csak a kölest és a tyúkhúrt, a tyúkhúrnak nincs szezonja a kölest meg nem vehetem el tőle.
2013. aug. 5. 18:27
 5/7 anonim válasza:
a szotyit is szeretnie kell. azt mindegyik nimfa szereti. az alap magkeverékükben is benne van, amit lehet kapni a boltban. azt pl adogathatod kézből. azon kívül az enyémek imádják a tojást is (rántottaként, vagy főtt tojás fehétjét lereszelve), meg a főtt rízst. sajtot is szoktam nekik adni vékony szeletre szelve. a salátát is szeretik, és azt mindig lehet kapni.
2013. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
és azért arra figyelj, hogy a többi állat ne zavarja szegényt, még akkor sem ha bent van a kalitkában. egyébként van azóta valami változás?
2013. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mostmár szívesebben áll az ujjamra, jelzi már hogy mikor hagyjam békén így már nem csipked ha nem provokálom.

Egyszer sikerült kiszednem: repült 2 kört aztán annyi, visszarepült.

Sgyébként sokkal javult a helyzet.

2013. aug. 19. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!