Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem költ az énekes...

July1313 kérdése:

Miért nem költ az énekes papagáj párom?

Figyelt kérdés

Ivarérettek,külön vannak tartva a többiektől,már lassan két hónapja nálam vannak és a tojó nem hajlandó elülni!Légyeleséget és magkeveréket kapnak felváltva!

Sokszor látom,hogy a ketrec szélénél ülnek,és szembe a volierben lévő hullámosoknak csipognak,ahol van egy fiatal énekes papagáj hím is?Külön kéne vinnem őket?


2013. aug. 11. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora helyük van?

Szokta a hím etetni a tojót?


Két hónap az nem hosszú idő, és amíg ilyen meleg van amúgy se fognak költeni.

2013. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

50x50x100 cm kb...elég nagy!

Nem,nem eteti,csak úgy vannak egymással,nem is bántja a hím meg elüldögélnek egymás mellett!Eleve párként vettem őket.Szóval azt mondod a hűvösebb idő jobban hat rájuk?

2013. aug. 13. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam is kb ekkora helyen vannak. Most ők se csinálnak semmit, igaz idén már egyszer kihoztak 7 fiókát.


A te madaraid nem vedlenek? A lágyeleséget és a zöldet minden nap add nekik.


Milyen kaliban vannak? Elég védett? Az én madaraim helye csak egy oldalról nyitott, és az odó az egyik felső sarokban van elhelyezve.

2013. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vedlenek :/

A kalitka egy teljesen védett zárt helységben van,minden oldala rácsos és sok fényt kapnak!2 naponta váltom nekik,egyik nap lágy eleséget kapnak,másik nap nagyon jó minőségű magkeveréket(gyakorlatilag ki van nyalva a seggük:)Ahonnan vettem őket ott elvileg egyszer már tojt a tojó,de nem költötte ki!Lehetséges lenne hogy átvertek velük?

2013. aug. 13. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A magkeveréket mindennap kell nekik adni, nem felváltva a lágy kajával. Azt a magon kívül pluszba kell nekik.


Egyépként kéthónap nem olyan hosszú idő, lehet hogy csak jövőre fognak költeni.

2013. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a zárt, védett kalitkát úgy értettem, hogy csak az egyik oldala rácsos, a többi tömör fa.


Ill az én madaraim egész évben az udvaron vannak. Az időjárás is sokat segít a szaporodáshoz való felkészülésben.

2013. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!