Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kakadus gazdik tapasztalatai...

Kakadus gazdik tapasztalatai érdekelnének engem?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék egy ilyen madarat és most jutottam el egy olyan elhatározásra, hogy igen, megcsinálom.


Először is szeretném ha a tapasztalattal rendelkezők valamiféle bővebb tájékoztatást adnának az állat igényeiről, a szakkönyvekben leírt általános tájékoztatáson túl.

Mit eszik, mit szeret, mivel tudja a legjobban múlatni az időt, mennyi figyelmet igényel naponta (úgy tudom rengeteget), hogyan viszonyulnak más háziállatokhoz, melyek a megfelelő ketrecméretek, mekkora a helyigénye, mennyire emberbarát, stb.

Érdekelne az is, hogy mennyire "tiszta" egy kakadu. Tudom, hogy ha nincs párja nekem kell tisztogatni, heti egyszer langyosvizes fürdő, stb. Engem igazából az érdekelne, hogy ha kiengedem a kalitkából, mennyire piszkít, vagy azt csak egy bizonyos helyen teszi, kvázi szobatisztaságra nevelhető-e?

Érdekelne még az is, hogy az evezőtollak levágásával (tehát röpképtelenné tételével) milyen helyváltoztatási lehetőségei vannak? A tollvágás nélkül pedig mennyire kell vigyáznom a nyitva felejtett vagy a huzat által kicsapott ablakokra?

És nem utolsó sorban érdekelne magának az állatnak a beszerzési lehetőségei is: Honnan érdemes, milyen kortól és mennyiért lehet kapni egy kakadut.


Egyenlőre csak ennyi ami nagy hirtelenjében eszembe jutott, remélem sok és kimerítő választ fogok kapni, amivel okosabb és felkészültebb lehetek.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 12. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:
papagájidomítás.húúú
2013. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!