Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehetne tenni h ne tépkedj...

Mit lehetne tenni h ne tépkedje nimfa papagájom a tollait?

Figyelt kérdés
Van egy nimfa papagájom a tollait mindig kitépkedi magának,hiába vettünk vitaminokat,azokat nem nagyon ezi,kapott csepeket a vizébe de nem lett jobb:S Akarunk venni neki egy párt hátha jobb lesz neki.És mi vanha nem?
2008. jún. 29. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam az NGC-n egy filmet erről, ott azt mondták, hogy unatkozik a madár!

A filmben úgy "gyógyították", hogy néha átrendezték a kalitkát, kapott néhány játékot, és a kaját se direkt kapta, hanem meg kellett dolgoznia érte! Pl. kapott almát, de úgy, hogy átfúrták, és fellógatták neki, hogyha éhes csipegesse!

2008. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

remélem ez segít valamit:)

2008. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha nem hullik hanem tépi, akkor annak lelki oka van. Nagyobb kalitka, több játék(tükrök csengők), vagy egy társ is segíthet. Illetőleg néha engedd ki hadd röpködjön legalább a szobában. (ablakot fedd el, redőnnyel, függönnyel akárhogy, hogy ne fejelje le)
2008. jún. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg unatkozik. Szerezzetek be minél több játékot; fellógatható labda, hinta, tükör. Tanítgasd, hogyha van időd. Például, hogyha még nem teljesen szelíd, akkor szelidítgetheted. Röptesd a szobában, élvezni fogja! :) De hogyha nincs annyi időd, szerezz be mellé egy párt, az mindent megold!

Azonban lehet, hogy valami bőr problémája van. Mindenképp vigyétek el állatorvoshoz, nem árt, még hogyha nincs is semmi baja. :) Egyébként én a hullámos papimat azzal szoktam lefoglalni, hogyha nem vagyok itthon egy kis ideig (mondjuk egy órára) akkor bekapcsolom a rádiót, ő meg utánozza. :) Ez segíthet abban is, hogy hamarabb megtanuljon beszélni, valamint segíti a hangokkal való együttélést. (Például ne kapjon frászt, ha buli van otthon :))

2008. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!