Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség megőrjít a hullámos...

Segítség megőrjít a hullámos papagájom! Órákon át rikácsol, támad, csíp, és fél a játékaitól, mit tehetek?

Figyelt kérdés

3 hete találtam egy hullámost papagájt, kint pihegett a 35 fokba az ablak alatt, mivel nem lett meg a gazdi megtartottuk. Szóval semmit nem tudok az előéletéről, sőt arról se mennyi idős, vagy milyen nemű.

Több kérdésem is lenne, és előre is köszönök minden tanácsot segítséget. Esetleg ha valami jó fórumot tudnátok javasolni annak is örülnék.


Eleinte csendes volt, de egy ideje őrült mód rikácsol, szinte órákon át. Miért? Hogyan tudnám leszoktatni róla?

Minden nap ki van engedve, de egésznap nem lehet kint, szellőztetek, illetve van két kistestű kutyus, akiket ez időre bezárok, nehogy gond legyen, de órákig kint van, azt csinálhat amit akar. De legtöbbször csak ül a vállamon.

Folyton csíp, ha a ketrec közelébe megyek, rögtön támad, ha a vállamon ül, és meg akarom vakarni a nyakam, akkoris támad, pedig nem bántottam soha, nem piszkálom.

Vettünk neki játékokat, hintát (tükröt nem, mert arról olvastam hogy nem igazán jó) de hozzá se nyúl, fél tőlük. Ahova kiakasztottam a ketrecen belül, oda azóta nem is megy... Mitől lehet?



2013. aug. 15. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A nemét el lehet dönteni a viaszhártya színéről. Ha kék akkor hím, ha barnás-rozsaszínes akkor tojó.

Hogy miért ilyen a madár arról fogalmam sincs. Lehet hogy az előző gazgálya csinált vele valamit, amitől ilyen a madár. Azt ajánlom adj neki időt. Három hét alatt nem minden papagáj szokja meg az embereket.

Ha megint elkezd rikácsolni, takard le a kalitkáját valami anyaggal, de figyelj hogy levegőt azért kapjon.

Remélem tudtam segíteni :D

2013. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A papagáj lehet h azért ilyen, mert elvadult egy idő alatt aszabadban. Meg van még? Szelídült? Borsodi vagy? Meg tennél egy szívességet és küldenél egy fényképet róla? Nekem a hullámosom 2 éve ment ely világoszöld volt, egy ismrősömnek pedig adtam 2-t egy lutínót és egy élénk zöldet, csak neki kiszöktek :S Ha én voltam a régi gazdájuk, akkor remélem, h az új gazdája is jól bánik vele és jó helyre került.

Piszok szerencsés egyébként! Én hozzám is jött egy hullámos és én is a melegtől mentettem meg.

2013. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!