Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam egy 5 éves hullámos...

Kaptam egy 5 éves hullámos papagájt. A régi gazdái egy tükör csengő birodalomban tartották. Többi lent!?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy nem egészséges a tükör meg a csengő ezért megpróbáltam kiszedni ezt-azt, de ha bármit kiszedek elkezd sipítani. Biztos hogy baja lesz ezektől? Már 5 éve van összezárva ezekkel az izékkel és semmi baja.

2013. aug. 18. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nem káros hagyd bent. A tükör és a csengő is valószínűleg azért volt hogy ne érezze magát egyedül. Ha szerzel neki egy párt akkor próbáld emg kivenni most hagyd bent.
2013. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nem értek eggyet az előttem szólóval. A tükör és a csengő igenis káros, ha nem hiszed el keress rá. Szerintem szerezz neki egy társat minél hamarabb.
2013. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első.:

Ha téged beteszünk egyedül egy ablaktalan szobába, és csak egy tükör a társaságod az mennyire káros?



Kérdező: Ha jót akarsz a madárnak, vedd ki ezeket a vackokat és vegyél mellé egy párt. (800-1200ft-ért már tudsz venni tenyésztőtől madararat.)

2013. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a pár a legjobb, de mielőtt elszaladsz és veszel mellé egyet, arra is gondolni kell, hogy az 5 éve egyedül (csengővel és tükörrel) tartott madárka hogyan fogadná el a másik madarat. Ha már több éve egyedül van, nem biztos, hogy elfogadná. Ezek a kellékek tényleg nem jók, hogy semmi baja az pedig nem biztos, lehet csak nem látszik. De az is lehet, hogy már megszokta ezeket, és tényleg semmi baja, az viselné meg, ha elvennéd a dolgait. Nem minden madárra egyformán hatnak.
2013. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A bátyámnak is van egy hullámosa (enyém hím, övé tojó) már megpróbáltam őket összeszoktatni de már ketreccel elválasztva is nyúzták egymás és amikor valahogy összekeveredtek nagyon megtépte a tojó a hímet. Úgyhogy nem valószínű hogy összerakom őket. De távolról nagyon jól elbeszélgetnek :)
2013. aug. 19. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyenlőre maradjon így, esetleg egy kicsivel rakd közelebb őket egymáshoz. Ha érdeklődnek egymás iránt, idővel megpróbálhatod újra összeengedni őket. Vagy engedd ki repkedni őket egyszerre!
2013. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!