Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kékhomlokú amazon számára...

Kékhomlokú amazon számára mekkora a teljesen ideális kalitka?

Figyelt kérdés
A papagáj már előjegyezve, de minden féle képen megfelelő kalitkát szeretnék neki ! Lesz neki egy röpdéje is a pincében sajnos csak itt van megfelelő hely erre, amit télen is lehet használni ! A Röpde ha annak nevezhető 2 m magas 3 m hosszú és 1 m széles ! Én kalitkának minimum 70-80(magasság) cm-re gondoltam.

#kalitka #amazon #kékhomolu
2013. aug. 18. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Pincében? És sokat vagy a pincében hogy napi sok órát foglalkozz vele,sok fény(UV és nem lámpa) van a pincében amire szüksége van? Nem hiszem.

Gondolkodni,érdeklődni is kéne és nem csak ész nélkül előjegyezni,megvenni a madarat.


Egy idézet egy amazont tartó ismerősömtől:

"Mikor valaki abszolut kezdö amazont akar venni, akkor sikitani szoktam, hogy "Tisztában vagy vele mit teszel? Fel vagy készülve a kb 3-13 éves kor közötti gyakran jelzés (morgás) nélküli odacsipésre? Felkészültél, hogy amazon nagyon nem 'öleb' tipusu madár, olyan igazi madár aki madárként is viselkedik? A hangját kibirja a család és a szomszédok? Tudod hogy arányaiban az amazonokat adják el leggyakrabban néhány éves korban, vajon miért?"

Nagyon nem lebeszélni akarlak, olvass, olvass és mikor azt hiszed már sokat tudsz akkor olvass még, ha 2 lábbal stabilan állsz és felkészültél, áldásom adom;) De tudd mit teszel, ne még egy vándormadár legyen az aranyos kis csibebabábol. Én nem merném bevállani amazont, de csak azota miota már többet tudok, elötte kacérkodtam a gondolattal. Találkozz több amazonos családdal, ahol a madár már ivarérett, nézz, hallgass, tapasztalj, ha amazon a Te madarad tudni fogod."


Szerintem mindent elmond. De azt is írhatnám hogy az amazonokat a papagájvilág pitbulljainak is szokták nevezni.


De ezt is bemásolhatnám:

"Jakok, nemesek, amazonok jobban birjak a fogsagot de mint tudjuk igenylik a torodest, figyelmet a kalin kivuli mozgast, stb. A nagyobb papagajok 40+ evet el elnek, egyikunk sem tud biztositani a madaranak egy biztositott, boldog elet tartalmat mert valoszinuleg tul elnek bennunket. Tudjuk hogy nem kis aldozattal jar egy nagy papagajnak a tartasa. Manapsag az embereknek a keves kis magan ideje luxus, az extra penzol nem is beszelve..amit nem biztos hogy pont a pagajukra akarjak aldozni. Nagyon sokan vesznek papagajokat a legrosszabb onzo okok miatt, impulzus, statusz, szeretet hiany, magany, mert a szomszednak is van, blah blah es lenyegeben fogalmuk sincs hogy mibe vagnak bele. Rengeteg papagaj van ami rosszul van tartva es szenved hosszu evekig..kepzeld ha egy ara egy kaliba van zarva 20-30 even keresztul! A jol tartott papagajok szama edes keves a nyomorusagosan tartott szamaikhoz kepest.

Atlagban nem javaslom ezeknek a tartasat...de hala istennek van azert sok olyan gazda aki lelki ismeretesen, amit megtehetnek megadnak nekik is eltokelten imadjak a kedvenceiket. Az ilyen emberektol nem sajnalom hogy vannak papagajaik. De pont az ilyen emberek akik tudjak hogy mennyi aldozattal jar egy nagy papagaj tartas es az egyik felelosege az is kene hogy legyen hogy informalja a jorol, rosszrol azokat az embereket akik akarnak vagy helytelenul tartanak papagajokat. Es persze arrol mar nem is beszelek hogy ez meg egy stressz mert a masikat informalni vagy informaciot elfogadni nem mindig sul el jol, sokszor vita es sertodes kerul ki belole.

Minel tobb nagy papagaj van tenyesztve annal elerhetobb aron lesznek es annal tobben lesznek helytelenul legrosszabb esetben kinban tartva. Amerikaban mar szamtalan menhely van szamukra. Sajnos a papagajok olyanok akiket nehez rehabilitalni egy rossz szokasbol vagy ha remisztve volt.. a felenksegbol, toll tepkedesbol, oncsonkitasbol..sokszor evek kellenek hozza hogy ujra kialakitsunk bennuk onbizlamat stb. ha egyaltalan sikerul. Kinek van ehez igazan turelme, kedve, penze es annyi szeretete hogy felvallaljon ilyen madarakat? Nagyon keves embernek..marpedig rengeteg ilyen madar van mar fogsagban..szenvedve es nekem ez a tudat szo szerint fizikalisan faj."



Amúgy a kérdésedre is válaszolva hogy ha mindent tudsz az amazonok tartásáról,etetéséről,viselkedéséről,tulajdonságairól(pl.nagyon hajlamosak a májzsírosodásra,elhízásra még röpdében is) akkor OK és kb. ekkora kalitkában gondolkodj: [link]

2013. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azt az olvasni valót, hasznos volt, csak azért írtam én 70-80 cm magasságú kalitkát mert rengetek eladót nézegettem és mindnél az volt kiírva, hogy nagy madarak számára és azok ilyen méretbe voltak, de én nem szeretném a madarat egész évbe ebbe tartani és rendszeresen ki akarom engedni, és a pincére éjszaka gondoltam mert ott zajonghat nyugottan és "repkedhet" is! A Pincébe azt télre gonoltam, ha tényleg lesz az egészből valami akkor tavasszal elkészül neki a kertben a nagy kifutó ! Apu asztalos már meg is tervezte és az anyag is megvan ! Télen gyakran vagyunk a pincébe mert ott fűtünk és szalmabálás fűtésnél 40 percenként kell rá tenni és gyakran meg kell nézni, hogy é nemég stb... és hamár ott leszünk tuti mindig leragadunk nála, 2 kis ablak belesik a a helyhez, igaz nem túl sok fény, az ajtó üveg és a töpdével szembe van !
2013. aug. 19. 10:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Én azért ezekkel a feltételekkel nem gondolom, hogy kínoznám ! Mert reggel 8tól 2ig nem vagyunk itthon addig nyugottan lehetne a röpdébe mozogni után mikor hazajövünk akkor felhoznám és itt lenne velem/ünk és tudnánk vele foglalkozni és teljes figyelmet kapna,apunak kiszámíthatatlan munka ideje 2 óránként órákra hazajön ő is tud rá figyelni. Én ezekkel feltételek nem érzem magam rossz állat tartónak !
2013. aug. 19. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:
vegyél mégegyet és akkor nem lesz ilyen gondod
2013. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!