Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törpepapagáj és nimfa?

Törpepapagáj és nimfa?

Figyelt kérdés
Sajnos kedvenc kis törpepapagájom távozott közülünk, és most hogy már túlvagyok az elvesztésén egy másik papagájt szeretnék hozni a helyére. Nagyjából tisztában vagyok a fajok közti különbséggel, de gyakorlatban csak a törpével volt közeli kapcsolatom. Azt hallottam nálam jóval tapasztaltabb emberektől, hogy mielőtt hazavinnék egy kis nimfát meg kell hallgatnom a felnőttek hangját is, mert "elég zajosak". Törpékhez képest mennyire??? (kompromisszumra kell jutnom a madarat és a családot illetően)

2013. aug. 22. 06:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokak szerint a törpe is és a nimfa is hangos.


Nekem van nimfám kettő is. Hangjuk az van de engem egyáltalán nem zavar.

1 hete voltunk kiállításon pont a több tucat törpepapagáj előtt álltunk amikor elkezdtek ordítani. Engem egyáltalán nem zavart. Az egyik rokonomat igen mondjuk őt a nimfáim ordítása is zavarja. Utána pont a sziklapapagájok előtt álltam amikor az amelyiktől pár centire voltam rákezdett. A sziklák is sokak szerint hangosak pedig engem az ő hangja sem zavart pedig az alapzaj is nagy volt a sok madár,ember miatt. Megjegyzem mielőtt azt hiszi valaki félig süket vagyok vagy hasonló hogy nagyon jó a hallásom de valahogy mégse zavar a hangjuk.


Tehát a lényeg az hogy mielőtt nimfát vagy bármilyen más fajt veszel tényleg hallgasd meg te és a családod is a hangját élőben.

2013. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!