Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen engedélyek kellenek az...

Milyen engedélyek kellenek az emu tartásához?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy jó lenne emut tartani.. De nem tudom, hogy kell-e hozzá engedély? Ha kell akkor hol/hogyan szerezhetem be és mennyiért? Szomszédoktól kell engedélyt kérni? Ha engedély nélkül tartom akkor mire számítsak?

2013. aug. 24. 18:04
 1/6 gas72 ***** válasza:
0%
CITES dokumentum biztos kell, plusz hivatalban bejelenteni, ami azt hiszem pénz, plusz egy emu 50.000 ft, persze csak ha nem tojás. A tojás nem tudom hogy mennyi, de ha nem kel ki, akkor bebuktad, plusz a felnevelése. Keress rá neten, pl.: emu eladó. Sok szerencsét.
2013. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gas72 ***** válasza:
20%
minimum 40-50.000 Ft. A szomszédok beleegyezése nem árt. Engedély nélkül büntetésre számíts. De szerintem több strucctenyésztő van az országban mint emutenyésztő :)
2013. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Az emu idén lekerült a veszélyes állatok listájáról!


Nyugodtan tarthatod magánháznál, engedély nélkül, sőt mostmár a 200m2-es kifutó sincs előírva számukra.


(CITES papír csak a veszélyeztetett állatok tartásához kell. Nagypapagájok, teknősök stb.)



Az ára tenyésztőtől függően:

Csibe: 15 000ft

Ivarérettt: 60-70 000ft

2013. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha lekerült a veszélyes állatok listájáról, akkor semmi engedély nem kell, és ha veszek egyet akkor nem kell büntetésre számítanom?
2013. okt. 30. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
a szomszédok szerinted mit szólnának? komolyan mondod egyeltalán? az emu nem háziállat, hanem vadállat, a természetben a helye! oda valóak! ha háziállat lesz újra veszélyeztetett lesz!
2013. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ennek semmi értelme. És nem kell a szomszédok beleegyezése.
2017. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!