Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek hím vagy tojó a...

Szerintetek hím vagy tojó a képen látható 1,5 hónapos nimfa?

Figyelt kérdés

Már feltettem egyszer a kérdést, de oda nem sikerült rendesen belinkelnem a két képet.

A tenyésztő szerint hím, ő kézzel neveli, és ezeket a képeket küldte.

[link]


[link]



2013. szept. 1. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy kiskorban nehéz megállapítani mert a kicsi és a nőstény nimfa szinte ugyanúgy néz ki.. de szerintem ez hím mert azoknak erősebb a pofafoltjuk...
2013. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen fiatalon külső jelek alapján lehetetlen megmondani.(Ha lennének ugyanilyen színű testvérei, azokkal összehasonlítva talán meglehetne.)


Egyébként a lutínóknál a pofafolt ugyan olyan erősségű mindkét nemnél.


A szárnya elég fehérnek tűnik, úgyhogy lehet hogy hím. (Viszont a válla, és a feje sárga mint a tojóknak.)

2013. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Reménykedek hogy hím :)

Köszi a válaszokat! Várom a további tippeket is :)

2013. szept. 1. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérj képet még, vagy személyesen nézd meg. Nekem a hasonló tojó madaramró mindenki meg volt győződve évekig, hogy hím, aztán mégsem volt az...Ha a háta sima fehér, és egyenletes a pofafoltja, valamint nehezen kezelhető, akkor valószínűleg hím. Ha gyöngyös a háta és nem egyenletes színezetű a farktolla, a szárnyának az alsó része, akkor lehet tojó.

Annyi azért biztos, hogy ezek is tapasztalatból jönnek, és fiatal madárnál csak a csontok kitapogatása (szakértő kézzel) tud közel biztosat mondani. Egyébként minden más csak találgatás:)

2013. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem...:) igazából beletörődtem már hogy nem tudom meg míg hozzám nem kerül, viszont azt el tudnád magyarázni hogy miért írtad hogy nehezebben kezelhető?

Köszi a választ! :)

2013. szept. 3. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!