Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt hogyan...

Veronika18 kérdése:

Hullámos papagájt hogyan lehet kézhez szoktatni? és tényleg meglehet tanítani beszélni? Hogyan vegyem rá hogy megkostolja a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Állatkereskedésből hoztam, 4napja van nálunk, de a magokon kívül semmit sem hajlandó megenni,fél a kezektől is pedig senki nem bántotta, elvileg 2 hete választották el az anyukájától, valakinek valami ötlet? Tapasztalat?

#kézhez szoktatás #beszélni tanítás
2013. szept. 16. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Idővel... 2 hete lett elválasztva, 4 napja van nálatok: 18 napja még a fészekalj melegében volt, most pedig egy vadidegen környezetben van... Ne aggódj, idővel bele fog jönni, etesd, foglalkozz vele, beszélj hozzá, aztán egyszer csak rájön, hogy meg lehet bízni benned!:)
2013. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szép fokozatosan és rengeteg türelemmel a legjobb barátoddá teheted. Kezdetben csak ülj a kalitka mellett, de ne magasodj fölé, beszélj halkan. Meg fogja szokni, hogy nem bántod. Adj neki kézből 1 hét után fürtös kölest, ha látod, hogy nem menekül előled. Ez egy hosszú folyamat, ha rájön, hogy mindenki szereti, akkor érdeklődni fog, kíváncsiskodni, te pedig kézhez szoktathatod, kiengedheted, szeretgetheted.

Beszélni meg tudnak tanulni, de ez ne legyen elő szempont. Ha van érzéke megtanulja. Az enyém 4 hónap ittlét után szólalt meg először, azóta állandóan újabb és újabb szavakat sajátít el. A másik viszont nem akar megszólalni, de én enélkül is imádom őket. :)


Gyümölcsöt, zöldséget nálam csak kézből hajlandóak enni. Ha újat kapnak, először mindig nekem kell enni belőle, mert amúgy megijednek. Ha látják, hogy én jóízűen kóstolgatom, akkor ők is megkóstolják. Ez persze azt hozta magával, hogy a szobámban nem ehetek, mert elvennék. :D


Idővel mindenképpen szerezz neki egy társat! El nem tudod hinni, mennyire más! :)

2013. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!