Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudnátok esetleg valamit...

Lakai1 kérdése:

Tudnátok esetleg valamit mondani, hogy a hullámos papagájom megszokja a az érintésemet?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne hogy van egy hullámos papagájom, nálunk született,20 napos kora óta nevelem mert végre szerettem volna egy papagájt ami nem ketrecben van hanem készhez szokott . Na most ez össze is jött mivel kezemből eszik a vállamon is elüldögél, vezényszóra megy a helyére és repül oda hozzám . A probléma csak annyi hogy mikor etetem vagy csak valahol ül és meg akarom simogatni vagy csak ujjal hozzáérni akkor nagyon viszolyog tőle.

#papagáj #szelídtés
2013. szept. 24. 14:07
 1/5 anonim válasza:
Szia! Bár annyira nem vagyok okos, de próbáld meg a kedvenc ételét adni neki ha megengedi! Legyél nagyon következetes, és csak akkor jutalmazd, ha megengedi. Egy idő után rá fog jönni, hogy ha megengedi a simogatást, akkor kap jutalomfalatot. És egyébként irigyellek!
2013. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! azért még próbálkozok vele hogy hátha megszokja . De úgy látom mindekivel ezt játsza el. Most mondta apám is hogy tanított a szobámban , Cukor rá szállt a vállár és el kezdett tollászkodni , apa erre megfogta , teljesen kétségbe esett, hogy most meg is fogták nem csak hozzáértek , erre apukám elengedte Cukor ráugrott az ujjára és tollászkodott tovább . :)
2013. szept. 25. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak nem kedveli a dolgot. Bizonyos papagájok egyáltalán nem kedvelik a simogatást, vannak amelyek szeretik a fejükön, vagy máshol, de némelyek egyáltalán nem tolerálják. Próbáld este, mikor már látod, hogy álmos, mikor begubózik a szokott helyére, olyankor jobban hagyják. Az egyik nimfám pont ilyen, de este általában jobban bírta (már nem próbálkozok).
2013. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de végül is hozzászokott sőőt már szinte elvárja. Úgy sikerült hogy az ágyamon (ahol ugye nem csúszkál a lába ) ráraktam a kezemet gyorsan úgy hogy nem tudott elmenni és szórtam neki kaját az ágyra úgy hogy lássa. Na és az a lényeg ,hogy csak úgy tudott menni érte ha én is oda húztam a kezem . na ezt párszor megcsináltam és azóta meg lehet bármikor fogni simogatni fejét vakargatni .
2013. okt. 1. 15:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Na most egy olyan kérdésem lenne , hogy ugye van a szelídített kézhez szoktatott papagájon és most szeretnék hozzá szintúgy szelídíteni egy másik , szintén fiatal papagájt. Az lenne a kérdés , hogy az első papagáj viselkedésére nincs e kihatással hogy egy másik papagáj van a jelenlétében ?
2013. nov. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!