Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tenyésztése?

Hullámos papagáj tenyésztése?

Figyelt kérdés
Van 8 darab hullámos papagájom különböző korúak, és fajták, standard, félstandard, lutinó és albínó példány is van.Ezt 8 madarat lehet egy kalitkába tartani, ha azt szeretném hogy költsenek?És ha télen olyan helyiségbe vannak ahol nem csökken 5-6C alá a hőmérséklet rakhatok nekik fel odút?És mi a minimum helyigény számukra??Most egy 90cm magas 40cm széles és 40cm hosszú kalitkába vannak.
2013. okt. 3. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a kalitka kevés 4pár hullámosnak. Minimum 1köbméter kellene, de mégjobb ha nagyobb.


Én nem szoktam költetni őket télen, azt meghagyom nekik pihenésre. Meg elég nagy energiát igényel a testük melegen tartása, nemhogy még fiókákat is neveljenek.

Az is gondot okozhat, ha már kikelt az összes tojás, és a tojó kevesebb időt tölt a fészekben, így a fiókák megfázhatnak.


Én azt ajánlom, hogy várd meg a tavaszt, akkor a még könnyebben is beinulnak a melegedő időtől és a hosszabodó nappaloktól.

2013. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, és egy 120 magas 60 széles 60 hosszú kalit megfelel 4 párnak?Abba szeretném őket elhelyezni csak még át kell alakítani mert előtte nagyobb testű madarak voltak benne és félő hogy a hullámosok kiférnénk a rácson.
2013. okt. 3. 19:21
 3/3 A kérdező kommentje:
És még az lenne a kérdésem, hogyan lehet megállapítani az albínó és lutinó példányoknál a nemet?
2013. okt. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!